החזר מס לגרוש המשלם מזונות

החזר מס לגרוש המשלם מזונות

סך ההוצאות היום יומיות אשר משלם גרוש אשר חייב בתשלום מזונות לגרושתו ולילדיו, הוא די גבוה. זו הסיבה שמס הכנסה מתחשב בכך וקבע כי הגברים הללו זכאים לנקודת זיכוי. ערכה של כל נקודת זיכוי היא כמה מאות שקלים בכל חודש וערך זה נקבע בכל שנה על ידי רשות המיסים.

קבלת נקודות זיכוי בתלוש השכר 

כל שכיר ממלא טופס 101 בעת כניסתו לעבוד במקום עבודה חדש וגם אחת לשנה בתחילת שנת הכספים כדי להצהיר על מצבו המשפחתי והתעסוקתי. חשבי השכר אשר קולטים את המידע, מקלידים את הנתונים בתוכנת השכר וכך נרשם כי מגיע לגבר גרוש זה נקודת זיכוי. לכן בעת ביצוע תחשיב השכר החודשי, משלם העובד מס הכנסה מופחת וכך נקודת הזיכוי מקבלת ביטוי.

במקרים רבים עקב חוסר במידע או עקב טעות אנוש, חשבי השכר אינם מזינים מידע חשוב זה ולכן העובד משלם מס הכנסה מלא בכל חודש ולא מס מופחת. נוצר מצב שבחישוב שנתי העובד שילם כמה אלפי שקלים מיותרים למס הכנסה.

קבלת החזר מס לגרוש המשלם מזונות 

כדי לקבל כספים אלו על העובד להגיש באמצעותנו דוח אישי אשר כולל את כל הכנסותיו בשנת המס כמו לדוגמה משכורת ממקומות העבודה השונים, דמי אבטלה, קצבאות ועוד.

בסימולציה נבצע את התחשיב הנכון של סך המס אשר הוא היה אמור לשלם מול המס אשר שילם בפועל. את ההפרש הכספי הוא יוכל לקבל בחזרה ממס הכנסה.

אנו מגישים דוח אישי נפרד לכל אחת משנות המס, עד שש שנים אחורה. בכל דוח כזה מתבצע התחשיב של המס על פי ההכנסות, בניכוי ההוצאות המוכרות כמו תשלומים לקופת פנסיה, קופת גמל תרומות, ביטוחי חיים ועוד.

אנו בוחנים בקפידה את מועד תחילת הזכאות לנקודת זיכוי עקב תשלום מזונות בהתאם למועד הרשום בהסכם הגירושין ועל פי מידע זה מוודאים אם שילם מס מופחת או לא. קיימות גם נקודות זיכוי בגין ימי מילואים, סטודנטים בשנים מסוימות, אנו מוודאים שכל זכויותיו נכללו בתחשיב וישלם מס אמת. 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן