החזר מס לסטודנטים בעלי אזרחות אמריקאית

החזר מס לסטודנטים בעלי אזרחות אמריקאית

סטודנטים בעלי אזרחות אמריקאית אשר לומדים לימודים אקדמאיים בישראל עשויים להיות זכאים להטבות מס ולמלגות ולכן חשוב לבדוק זאת באופן מקצועי.

החזר מס לסטודנטים בעלי אזרחות אמריקאית 

אנשי המקצוע שלנו בוחנים כל מקרה באופן מעמיק. אם הסטודנט האמריקאי שלומד בישראל עומד בקריטריונים שנקבעו על ידי הממשל האמריקאי, אנו מגישים עבורו דוח שנתי לכל אחת מהשנים הרלוונטיות שבהן מגיע לו החזר מס. 

פירוט הקריטריונים לצורך קבלת ההחזר הכספי:

  • ההטבות מוענקות רק לאזרחי ארצות הברית שיש להם מספר בביטוח לאומי האמריקאי. 
  • הסטודנטים אשר לומדים במוסד להשכלה גבוהה אשר קיבל לכך הכרה, יוכלו להיכלל במסגרת זו. מוסדות הלימוד הישראליים שקיבלו הכרה הם הטכניון בחיפה, אוניברסיטת תל-אביב, הבינתחומי בהרצליה, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע, אוניברסיטת בר-אילן והאוניברסיטה העברית בירושלים.
  • תקופת הלימודים שמאושרת למתן ההטבה היא לכל הפחות מחצית מפרק הזמן אשר נדרש לצורך קבלת שנת לימודים מלאה של הסטודנטים שהיא סמסטר.
  • יש להגיש בקשה זו לפני שהסטודנט סיים ללמוד את כל ארבע שנות הלימודים שלו.
  • זכאי להטבה זו סטודנט אשר לא הורשע בעבירות סמים בשנת מס זו.

הגשת דוח שנתי למס הכנסה 

לאור הניסיון רב השנים שלנו בתחום זה, אם על פי הבדיקה אכן מגיע החזר מס לסטודנט זה, אנו מכינים את כל המסמכים הנדרשים ומגישים למס הכנסה טופס 1040. בטופס זה קיימת התייחסות מיוחדת לנושא זה ולכן אנו מדווחים את כל הנתונים הפיננסיים והמנהליים ומגישים זאת למשרדי מס הכנסה, בצירוף כל המסמכים הנדרשים. פעולה כזו אנו מבצעים עבור כל שנת מס שמגיע לסטודנט הספציפי כספים.

במשרדי מס הכנסה בוחנים את כל הנתונים, מבצעים את ההצלבות הנדרשות ואם הכול תקין הם מפיקים שומה והסכום הכספי מועבר לחשבון הבנק של הסטודנט. 

פעולות ייחודיות עבור הסטודנטים האמריקאים

סטודנטים אמריקאים רבים אשר לומדים בישראל אינם מודעים להטבת מס זו ולכן רבים מהם לא מגישים אותה כלל.

אנחנו נשמח לבחון נושא זה במיומנות ובמידת הצורך נגיש עבורכם את מלוא הדוחות הנדרשים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן