קניתם מגרש או קרקע? גלו אם אתם זכאים להחזר מס רכישה

קניתם מגרש או קרקע? גלו אם אתם זכאים להחזר מס רכישה

על פי החלטת הממשלה שהתקבלה בחודש נובמבר 2020 ולאור מגפת הקורונה, התקבלה החלטה אשר נוגעת לרוכשי מגרשים, אשר חלו עיכובים בתהליך ההיתרים עקב מגפה זו.

החזר מס רכישה 

מי שרכש מגרש מתוך קרקעות המגינה או לחלופין מגרש יד שנייה, שילם לאחר הרכישה מס בשיעור שישה אחוז, קיימת שהייתה קיימת במקום תוכנית בניית ערים. אם בעל הנכס קיבל היתר בנייה למגרש זה תוך 24 חודשים עבור בנייה של דירה אחת לפחות, הוא זכאי להחזר מס בשיעור % 1.

בדיקה אם קיימת זכאות לקבלת החדר מס רכישה 

הממשלה קבעה כמה קריטריונים לקבלת החזר של מס רכישה כמו לדוגמה:

  • אם מדובר במגרש שנרכש כיד שנייה ולא מהמדינה, הזכאות קיימת אם חלפו שנתיים מיום חתימת ההסכם.
  • אם הייתה קיימת תב”ע בעת הרכישה.
  • אך תוך שנתיים ממועד הרכישה התקבל היתר לדירה אחת לפחות.

המומחיות שלנו היא לבדוק נושא זה לעומק עבור כל אחד מהלקוחות שלנו, לבצע סימולציה וכך אנו יכולים לעדכן אותו אם הוא עומד בקריטריונים שנקבעו או לא.

התנהלות מול לשכת מיסוי מקרקעין 

כדי לקבל החזר של מס רכישה אנו ממלאים עבור הלקוחות שלנו את הטפסים הנדרשים ומגישים אותם לבדיקה ולאישור על ידי הנציגים המיומנים של לשכת מיסוי מקרקעין. הם בוחנים את המידע, מבצעים את ההצלבות ומכיוון שאנו בדקנו כבר את אמיתות הנכונים, כל המידע בטפסים אכן תואם את המציאות ולכן ההחזר בסך % 1 מאושר לתשלום. הכספים מועברים תוך פרק זמן קצר יחסית כולל ריבית והצמדה לחשבון הבנק של רוכש הנכס.

החזר כספי ללקוח

העלות של המיסוי עבור רכישת קרקעות הוא גבוה מאד, מס רכישה בשיעור % 6. לכן כאשר יש אפשרות לקבל החזר של אחוז אחד, אין מדובר בסכום פעוט ולכן ברגע שהלקוח מבין שהוא עומד בקריטריונים הוא מבקש מאתנו לבצע הליך זה.

אם גם אתה חושב שמגיע לך החזר של חלק ממס הרכישה ששולם, השאר כאן את פרטיך ונתקשר בהקדם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט