זכאות להחזר מס

זכאות להחזר מס

אין סיכוי שמגיע לי כסף חזרה ועוד מהמדינה? לא יכול להיות שאנחנו עובדים כשכירים ופתאום משום מקום מגיע כסף מבלי שעבדנו- כך רוב השכירים במדינת ישראל חשים כאשר אומרים להם שיש להם זכאות להחזר מס. הרי התרגלנו ואפשר להגיד לצערנו שרק לוקחים מאיתנו כספים אם זה מיסים, תשלומים, הלוואות , הוראות קבע וכדומה אבל ברגע שמגיע לנו כן מגיע לנו כסף מבלי שנעבוד זה לא מתיישב בתודעה שלנו.

אז בכדי לעשות מעט סדר בנושא ולבדוק באמת מי זכאי להחזר מס נפשט את הנושא ונעבור שלב שלב על מנת להבהיר את העניין ולעמוד על דיוקו- כך שכל אחד שהוא שכיר יידע שיש לו סיכוי לקבל כסף חזרה מהמדינה.

זכאות להחזר מסאיך אדע אם מגיע לי כסף?

כל שכיר בישראל במרבית המקרים משלם מס הכנסה, אם מדובר בגובה הכנסה נמוך מהממוצע כמובן שלא מורידים לו מס הכנסה ובמקרה הזה הוא אינו זכאי להחזר, אבל כעת מדובר על מי שעובד כשכיר ומשלם מס הכנסה ומורידים לו בתלוש המשכורת מס הכנסה.

  • אם במידה ואתם נמצאים בתקופה שבה החלפתם מקום עבודה וכעת אתם עובדים במקום חדש ישנה סבירות גבוהה שתהיו זכאים להחזר מס- הרווח בין עזיבת מקום העבודה הקודם לבין זה הנוכחי מייצר חלון שבו לא הייתה הכנסה קבועה וע”י כך מחשבים את הסכום וקיימת זכאות להחזרי מס.
  • הורים לילדים בעל לקויות למידה או מוגבלות פיזית כל שהיא, גם הם זכאים להחזרי מס- כמובן כל מקרה לגופו ויש לבדוק היטב את גובה הזכאות, אך ברוב המקרים קיים סיכוי סביר ביותר שיש החזר מס.
  • נשארים בתחום הילדים אם הנכם משלמים מזונות עבור ילדכם גם אתם זכאים להחזר מס.
  • אם אתם סובלים מבעיה רפואית כלשהי או נכות גם פה במקרים הללו ניתן לקבל זכאות להחזר מס כדין.
  • מחכים לפנסיה? זה נפלא ואם אתם כבר בשלבי פנסיה מתקדמים אתם יכולים להיות שמחים יותר משום שגם במקרה הזה אתם זכאים להחזר כספי בגין תשלומי מס.
  • חיילים משוחררים הנם נכללים עם בעלי הזכאות להחזר מס אז אם אתם חיילים משוחררים פחות משלוש שנים סביר להניח שתהיו זכאים להחזר.

ממה שניתן לראות כאן כמעט כל אזרח במדינה זכאי בדרך כזו או אחרת להחזר מס, אבל איך ייתכן? האם כולם זכאים? ואיך בודקים זאת? האם זה כרוך בתהליך ארוך ומה נדרש לעשות על מנת לבדוק את הזכאות?

זכאות להחזר מס

בדיקת זכאות להחזר מס

איך אפשר לדעת אם באמת אתם נכללים עם אותם בעלי זכאות? האם ניתן לבדוק את זה באופן פורמלי? ובכן בהחלט .

כדי לאשש את בדיקת זכאות להחזר מס יש שתי אופציות שעומדות לרשותכם:

  1. בדיקה באופן עצמאי- כל אזרח במדינה יכול לבדוק את זכאותו באופן עצמאי הוא עושה זאת ע”י הגשת טפסים למס הכנסה בתוספת של טפסים ומסמכים שונים שאותם הוא מתבקש להביא ולצרף אל הדוח שהוא ממלא את הפרטים שצריך. בדיקה באופן עצמאי מתאימה למי שמתמצא באתר של מס הכנסה או שיש לו גישה מהירה לסניף הביתי הקרוב, נוסף על כך אופציה זו מתאימה למי שיש לו זמן פנוי והוא יכול לחכות זמן לא מבוטל בתור במס הכנסה לצורך מילוי הטפסים ולאחר מכן לשוב במקרה שחסר מסמך נוסף וברוב הפעמים זה מה שתצטרכו לעשות. לדעת למלא היטב את הכל הפרטים בדוח המפורט ולא לפספס דבר.
  2. בדיקה בעזרת חברת החזרי מס- על מנת למלא את הטפסים בצורה נכונה ובלי טעויות שעלולות להוביל למצב שהטופס ייפסל ניתן להיעזר בשירותיה של חברת החזרי מס, החברה תעשה עבורכם את הכל, תמלא את הטופס כנדרש בלי טעויות כי הם כבר מנוסים ויודעים בדיוק מה צריך למלא, הם מגישים בעצם את הדוח למס הכנסה- מה שחוסך טרחה וזמן רב למי שאין את הפריבילגיה הזו לזמן פנוי. אנשים מבוגרים יותר שאינם מודעים לכל הפרוצדורות שעליהם לבצע זה בהחלט יכול להועיל להם. חברת החזרי מס תגבה אחוז מסוים מסך ההכנסה שתיכנס לחשבון הבנק לאחר זכאות המס ובמקביל על פתיחת תיק.

אלו שתי האופציות העומדות ברשותכם לבצע החזרי מס, כמובן שההחלטה היא בשורה התחתונה בידיים שלכם ואתם אלו שמובילים את המהלך.

ומה גובה הסכום? לפי החישובים שיעשו לאחר הגשת הטפסים ניתן להגיע לסכומים של אלפי שקלים שזה בהחלט סכום שלא להקל בו ראש ולא כדאי לזלזל בו.

אז אם אתם נזכרים כעת ששמעתם ממישהו פעם על המושג הזה החזר מס והוא אמר לכם שהוא קיבל סכום יפה רק מעצם הגשת דוח אבל לא ממש ייחסתם לכך חשיבות וחשבתם שזה רחוק מכם או שאינכם זכאים כלל, בדקו זאת שנית כי ברוב המקרים הסבירות היא גבוהה שתקבלו לכיסכם ולחשבון הבנק שלכם סכום כסף שתמיד ובכל מצב יכול לעזור.

מידע נוסף לקריאה:

איך מקבלים החזר מס?

החזר מס באינטרנט

כתיבת תגובה

סגירת תפריט