החזר מס בלו על הסולר, בדוק זכאותך

החזר מס בלו על הסולר, בדוק זכאותך

כעובדים שכירים או עצמאים אנחנו פעמים רבות לא מודעים לזכויות המלאות שלנו, במיוחד בכל הקשור להחזרי מס. אמנם, לקבל החזר מס זה הליך לא פשוט מאד עבור כל אחד, אבל הוא יכול להיות מאד משתלם עבורכם. 

איך מקבלים החזרי מס?

לצערנו, בעוד אנחנו מחוייבים לשלם מס בזמן, כשמדובר בהחזרי מס התהליך פחות מיידי ונגיש. אזרחים רבים לא מודעים לכך שמגיע להם בעצם לקבל כסף חזרה לחשבו הבנק, וכשהאזרחים אינם מודעים המדינה נהנית מהכסף שנשאר אצלה בקופה במקום לחזור לאזרחים. בשביל לקבל החזר, צריך להגיש דוחות מוסדרים למס הכנסה. מכיוון שמדובר בהליך בירוקרטי רבים נמנעים מכך. יחד עם זאת, אם תפעלו באופן מסודר בליווי אנשי מקצוע בתחום, הגשת בקשה להחזרי מס אינה מסובכת, וניתן להגיש אותה עד שש שנים אחורה ולקבל בחזרה לעיתים עד עשרות אלפי שקלים. ניתן להגיש בקשה להחזר מס גם באופן עצמאי ללא ליווי של בעל מקצוע.

מתי זכאים להחזר מס?

ישנן מספר סיטואציות שבגינן יתכן ומגיע לכם החזר מס:

  1. הארכת חופשת לידה
  2. החלפת מקום עבודה במהלך שנת מס
  3. תקופת אבטלה או חופשה ללא תשלום
  4. מתן תרומות
  5. תשלומים שונים עבור ביטוחים

מתי מקבלים החזר מס בלו על הסולר?

ישנם מקרים בהם עובדים זכאים לקבל החזר מסוג בלו על דלק כמו סולר ועוד. החזר כזה יגיע לרוב למי שצריך להשתמש בדלק לצורך העסק שלו. מס בלו הוא מס שאינו ישיר עבור מוצרים שהמדינה שואפת להקטין את השימוש בהם משום שיש בהם איזשהו נזק לחברה, למדינה או לפרט. המס הזה שונה ממיסים אחרים משום שהוא מס ליצרן לפי יחידות של המוצר ולא על פי השיעור הכללי של הסכום ששולם. דוגמה טוב לשימוש במס בלו היא על מוצרי דלק שונים כמו סולר, מזוט, בנזין ועוד.

מי שיכול להיות זכאי להחזר מס בלו חלקי או מלא צריך לעמוד בקריטריונים שונים כמו היותו עוסק מורשה, רכישת הדלק בתחנות תדלוק מתוך רשימת תחנות לפי חוק משק הדלק ועוד.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן