איך עושים תיאום מס כשעובדים בשתי עבודות?

איך עושים תיאום מס כשעובדים בשתי עבודות?

כל אדם אמור לשלם את המס על פי תקרת המס המחושבת עבורו בהתאם למצבו האישי ולגובה השכר. כשעובדים בשתי עבודות יש להקפיד על ביצוע תיאום מס וזאת כדי לא לשלם מס מלא בשתי המשרות, דבר שיוצר כפל מס.

שיטות לביצוע תיאום מס 

תיאום מס אפשר לבצע בכמה דרכים, דרך מס הכנסה, דרך מקום העבודה או באמצעות המשרד שלנו העוסק בייעוץ מס.

תיאום מס באמצעות מס הכנסה

הלקוח יכול לגשת למשרדי מס הכנסה, למלא את הטפסים הנדרשים על פי תלושי השכר שלו והוא מקבל במקום מהפקיד אישור על שיעור המס שעליו לשלם בכל אחד ממקומות העבודה.

תיאום מס באמצעות מקום העבודה

ברוב המקרים העובד הוא שכיר אצל מעסיק מסוים וזו העבודה העיקרית שלו. בנוסף לכך, הוא מתחיל בשלב מסוים לעבוד במקום נוסף, כך שזו הכנסתו המשנית. מכיוון שבמקום העבודה העיקרי מחשבים לו מהשכר את מלוא המס ואותו הוא משלם, מקום זה מבצע תיאום מס כללי וכך העובד מיידע במסמך את מקום העבודה המשני, אם עליו לנכות לו מס ואם כן באיזה שיעור. קיימים גם מקרים רבים שבמקום העבודה המשני השכר הוא נמוך ולכן הוא אינו מחויב לשלם בו מס.

תיאום מס באמצעות משרד המתמחה בייעוץ מס

משרדנו מתמקצע בכל מה שקשור לתשלום מס על ידי שכירים ועצמאים. העובדים המומחים שלנו בוחנים את המידע המופיע בתלושי השכר של העבודה העיקרית והעבודה המשנית. אנו בודקים מהי רמת המס שהעובד אמור לשלם בכללי ועל פי התחשיב, מיידעים אותו כמה אחוזי מס עליו לשלם בכל אחד ממקומות העבודה.

התחשיב מתבצע באמצעות סימולטור שבוחן את הנתונים הכספיים כמו גובה השכר ברוטו, נקודות הזיכוי שחלות על כל אדם בהתאם למצבו האישי כמו אישה הזכאית לכמה נקודות זיכוי, גרוש המשלם מזונות, מי שמבצע הרבה ימי מילואים בשנה, סטודנטים ועוד.

הצוות המקצועי שלנו ישמח לסייע לכם ולבצע את התחשיבים הנדרשים, כדי שלא תשלמו מס ביתר שזו פעולה מיותרת כיוון שהנטו שלכם יקטן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט