איך בוחרים חברה להחזר מס?

איך בוחרים חברה להחזר מס?

לא, לא טעיתם: סביר מאד כי גם אתם זכאים להחזר מס! אזרחים רבים מודעים היטב לחובות שלהם בכל הקשור לתשלומי המס. אך מה קורה בעת שהם זכאים להחזר כחוק? הם לא מכירים את התקנות, תנאי הסף לקבלת ההחזר והדרך לקבל את ההחזר שיכול להגיע לאלפי שקלים!

בכדי לבדוק תחילה זכאות להחזר מס, כדאי להתייעץ עם חברה מקצועית. תשאול קצר שמטרתו להבין את אופי עבודתכם, גובה הכנסתכם והסטטוס שלכם בחיים, יוכל לשקף בבהירות האם גם אתם יכולים ליהנות מהחזר אל חשבון הבנק שלכם של כסף ששילמתם לשווא.

מאחר ומדובר בסופו של דבר על כסף, ולעתים על לא מעט כסף, ישנה חשיבות גדולה מאד לחברה שתעבדו מולה. כיום, ישנן חברות להחזרי מס המציעות שירות ליווי מראשית הדרך ועד סופה. חברה שכזו תסייע לכם בכל הנדרש:

  • בדיקה ראשונית האם אתם זכאים
  • איסוף מסמכים נדרשים
  • הערכת גובה ההחזר
  • הגשת הבקשה וקבלת ההחזר

חברה מקצועית תוכל להשיב לכם על כל שאלה ולייצג אתכם מול הבירוקרטיה הסבוכה והמתישה. השאלה שרבים שואלים: איך בוחרים את החברה המתאימה ביותר לשירות שכזה? לפניכם, כמה טיפים לבחירת החברה שתעשה עבורכם את העבודה – כל הדרך לקבלת הכסף שמגיע לכם כחוק!

1. ניסיון החברה, תחום ההתמחות והמקצועיות שלה

מאחר והמון ישראלים דורשים בשירות שכזה, ניתן לראות כי ישנם גופים שונים המציעים את השירות, כמו גם אנשים פרטיים בעלי ידע שטחי המעוניינים לגזור קופון על שירות שכזה. ההמלצה החמה היא להתמקד על חברה המציעה אך ורק שירות מסוג זה – ליווי בדרך לקבלת החזר המס לעצמאים או שכירים. כך, אתם יכולים לדעת בוודאות כי החברה משקיעה את המשאבים שלה בשירות זה בלבד.

בנוסף, חברה העוסקת אך ורק בשירות זה תהיה מקצועית יותר וממוקדת יותר. המשמעות היא שתוכלו לקבל ליווי מהיר יותר, תוך שיוציאו את הבקשה שלכם לפועל במהירות האפשרית. בנוסף, חברה שיש לה יותר ניסיון היא אוטומטית גם יותר מומלצת: היא יודעת אילו מסמכים נדרשים, אילו עיכובים צפויים, אל מי יש לפנות, מהם התקדימים שחשוב להכיר וכן הלאה.

2. המחירים המוצעים לכם – עד כמה הם הוגנים?

חברות המציעות שירותי ליווי וייעוץ אמורות לספק שירות מקצועי במחיר הוגן. מה שקורה המון פעמים הוא שישנן חברות המנצלות את חוסר הידע של האזרחים, ובעיקר את רצונם לקבל את כספם וכמה שיותר מהר. חברה שתציע לכם מחיר יקר עם ריבית מוגזמת, היא חברה לא אמינה שמראש כדאי שלא לעבוד אתה. לכן, בצעו השוואת מחירים בין כמה חברות – כך תוכלו לדעת מה המחיר הממוצע והלגיטימי עבור שירות שכזה.

3. עד כמה החברה זמינה לכם לשאלות?

ישנם המון דברים שלא חושבים עליהם תחילה, אך תוך כדי התהליך מבינים עד כמה הם חשובים. כך לדוגמא – הזמינות. לפני שאתם יוצאים לדרך עם נציגים של חברה מסוימת, הבטיחו מראש כי הם זמינים לכם במתכונת נרחבת. חברה עם שירות של שלושה ימים בשבוע? אולי כדאי לוותר על שירותיה. במקרה בו תצטרכו מידע על טופס, שאלה על מסמך ובירור קריטי – כל שתדרשו בו הוא מענה אנושי של נציג מקצועי.

4. דיסקרטיות – פשוט כי מגיע לכם

חשוב לציין כי החזר המס מגיע לכם על פי חוק! עם זאת, לעתים ישנם אנשים שלא מעוניינים שהבוס הנוכחי שלהם, הבוס לשעבר או כל אדם אחר מלבדם, ידע על התהליך שהם עושים. החזר המס הינו תהליך אישי שמגיעה לכם בו דיסקרטיות מלאה. במרבית המקרים, בהסכם ההתקשרות עליו תחתמו, יהיה סעיף בו נציגי החברה מתחייבים להיות נאמנים לכם ולשמור על הפרטיות שלכם. במידה ולא מצוין סעיף שכזה, דרשו בו.

5. תוך כמה זמן מתחייבים למלא את בקשתכם?

כל עוד נציגי החברה מבטיחים לכם כי “תוך שבוע הכסף אצלכם”, התרחקו מהם. המטרה שלכם היא לקבל מידע שקוף ואמין, ולא סיסמאות שווא שרק ישלו אתכם. עם זאת, כדאי בהחלט לדרוש בצפי תוך כמה זמן יהיה ניתן למלא את בקשתכם. בהתאם להיקף העבודה של הנציגים שעובדים מולכם, העומס ברשויות המטפלות בבקשות ושיתוף הפעולה אתכם, יהיה ניתן להעריך את פרק הזמן הנדרש. לרוב, לאחר כשלושה חודשים מרגע הגשת הבקשה במלואה, תקבלו את הכסף.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט