איך מקבלים החזר מס?

איך מקבלים החזר מס?

מושגים כמו תיאומי מס והחזרי מס בטח לא חדשים לכם, אבל לא באמת ידעתם מה הכוונה והאם זה בכלל נוגע אליכם? בהסבר פשוט זה בעצם הגשת בקשה למס הכנסה להפחתה במס ששילמתם במשך שנות עבודתכם. את תיאום המס ניתן לבצע במהלך כל השנה, למה לעשות תיאום מס? משום שזה יכול לחסוך כסף רב, כסף שנמצא אי שם במשרדי האוצר ומי שמשתמש בו זו המדינה- לא חבל? אתם יכולים להשיב את הכסף האבוד אל כיסכם הפרטי – כסף שהוא שלכם.

ובשורה התחתונה אתם לא תשלמו מס יותר ממה שצריך כך שאין פה מה להפסיד, להיפך רק להרוויח.

ובכל זאת מה ניתן לעשות? כיצד מגישים בקשה להחזרי מס?

תיאום המס מתבצע ישירות מול רשות מס הכנסה, ניתן לגשת לסניף מס ההכנסה ולהוציא אישור מהפקיד, או להיעזר בחברות המתמחות בתחום שיעשו עבורכם את הפניה ואתם לא תצטרכו לגשת אל הסניף- חברות אלו מבקשות אחוז מסוים וגם פה חשוב מאוד לבדוק מה האחוזים אותם חברות החזרי מס מבקשות כך אין ספק שתעשו את השיקול הנכון ביותר שישתלם לכם.

החזרי מס

למי מגיע החזר מס?

יש רשימת זכאות להחזרי מס, רוב הסיכויים שאתם נכללים ברשימה הזו. ובכל זאת איך תדעו למי מגיע החזר מס?

  1. אם למשל עברתם מקום עבודה אחד וכעת אתם מתחילים לעבוד במקום אחר ובזמן בין העבודות שילמתם מס שלא צורך- כאן אתם זכאים לקבל החזר מס בעבור אותה תקופה.
  2. חופשת לידה – אם במהלך השנה ילדת את זכאית להחזרי מס.
  3. משכנתא – רבים מאיתנו משלמים משכנתא ועוד הלוואות שונות כאלו ואחרות גם בעבור זה ניתן לקבל החזרי מס .
  4. ילדים בעלי צרכים – לקויות למידה, נכות או ילדים בעלי צרכים שונים במידה ויש לכם הנכם זכאים להחזר מס.
  5. לימודים – הוצאת תואר ולימודים נכללים אף הם ברשימת הזכאות להחזרי מס.
  6. חיילים משוחררים – גם הם יכולים לבצע בדיקת החזר מס .

כמובן שיש עוד רשימה ארוכה וגם אם באחד מהסעיפים הללו אתם עדיין לא נכללים ברשימה , תבדקו היטב עם רואה חשבון ואיש מקצוע היכן בכל זאת אתם יכולים להיכנס בין הסעיפים- רוב הסיכויים שתקבלו החזר מס.

בדיקת החזר מס מאפשרת לכם לקבל כסף שהוא שייך לכם מהמדינה, ואיך עושים זאת? בעזרת הגשת מסמכים שאותם תצטרכו לצרף לבקשה, במחלקת המס יבדקו את הנושא לגופו ויאשרו במידה ואתם זכאים.

ניתן לבצע את איסוף הטפסים לבד ובאופן עצמאי שיש אנשים שמעדיפים את השיטה הזו וישנם אנשים המעדיפים להיעזר בשירותים מקצועיים בסיוע רואה חשבון מקצועי שתתבקשו להביא מסמכים שונים כגון טופס 106 , במידה ויש הלוואות אישורים מהבנק, אם תרמתם במהלך השנה גם את הקבלות הללו תתבקשו לצרף, אישורים רפואיים למיניהם וכיוצא בזה.

הטופס המקובל אותו יש למלא לצורכי החזרי מס נקרא דוח שנתי מקוצר לשנת המס הנוכחית ואז ממלאים את הטופס על כל פרטיו זה כולל פרטים אישיים, מקום מגורים מצב משפחתי וכן הלאה.

חשוב מאוד להקפיד למלא את כל הסעיפים הרלוונטיים על מנת שלא יווצרו “חורים” במידע הקיים ואז עלול להיות מידע חסר ולא תתאפשר הזכאות- לכן חשוב מאוד למלא היטב בין אם אתם ממלאים לבד או ע”י מומחה בתחום.

חברה להחזרי מס

איך הכסף מגיע אליכם?

שאלה בין החשובות ביותר איך מקבלים את החזר המס? כפי שצוין חשוב למלא את כל הפרטים הנכונים ובים היתר גם לציין את חשבון הבנק הרלוונטי שלכם, חשבון בנק פעיל שאתם משתמשים בו ביומיום ולא חשבון בנק זניח , לאחר שיש אישור שאתם זכאים לקבל החזר מס וכל המסמכים הרלוונטיים הוגשו אתם מקבלים את הכסף ישירות לחשבון הפעיל שלכם- זה יכול לקחת זמן חצי שנה ואפילו קצת יותר מה שחשוב זה להיעזר בסבלנות כי את הכסף אתם תקבלו בסופו של דבר.

לגבי הסכום האם זה משתלם לבצע את החזר המס? בואו נצא מנקודת הנחה שלא משנה כמה כסף תקבלו זה עדיין משתלם , אם עדיין לא ביצעתם תיאום מס וזו הפעם הראשונה יכול להיות שהסכום יהיה גבוה ויגיע לאלפי שקלים שזה סכום נהדר, ואם כבר ביצעתם החזרי מס עדיין זה משמח לקבל סכום יפה לחשבון הבנק.

החזר מס נעשה שש שנים אחורה ולא פחות מזה או יותר מזה לכן מומלץ לעשות בדיקה ולהיות זכאים לפחות פעם אחת לקבלת החזר מס, זה לא דורש מאמץ רב במיוחד אם איש מקצוע מבצע לכם את החישוב והוא בעצמו מגיש את הטפסים הרלוונטיים.

איך יכול להיות שסכום ההחזר יחסית גבוה? במהלך השנים הצטברה ריבית על הכסף ששיך לכם ולכן בשל סיבה זו הפרשי ההצמדה והריבית תוכלו לקבל סכומים מכובדים ביותר .

אז כדאי לבדוק את הנושא אין מה להפסיד- מקסימום זה יצליח לכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט