נקודות זיכוי ממס הכנסה – זכאות בגין הורות לילדים

נקודות זיכוי ממס הכנסה – זכאות בגין הורות לילדים

סקר שבדק את העלויות בו צריכים ההורים לשאת כדי לגדל ילדים בישראל בשנת 2019, מצא שכדי לגדל בן יש לשלם 1.12 מיליון שקלים ושכדי לגדל בת יש לשלם 1.375 מיליון שקלים. חישוב זה נכון לגידול ילדים עד שהם משתחררים מהצבא.

יש לציין שהבדיקה אינה כללה הוצאות מסוימות, ביניהן: תשלומים למשפחתון או תשלום למטפלת ושמדובר על נתונים ממוצעים, כך שיש משפחות שישלמו יותר מהסכומים שצוינו ויש משפחות שישלמו פחות מהסכומים שצוינו.

 כך או אחרת, מדובר על סכומים גבוהים ביותר. כדי להקל מעט על ההורים העובדים וכדי לסייע להם לעמוד בתשלומים, ניתנות להם נקודות זיכוי ממס הכנסה.

נקודות זיכוי ממס הכנסה לפי גיל הילד

נקודות זיכוי ממס הכנסה ניתנות להורים שילדיהם קטנים, באמצעותן מופחת סכום המס. הערך של כל נקודה עומד על 218 שקלים לחודש, כאשר הנקודות משתנות בהתאם לגילו של הילד:

  • נקודות זיכוי מהלידה עד לגיל חמש – בשנת הלידה ניתנות להורים 1.5 נקודות זיכוי ממס הכנסה. בשנת המס שלאחר השנה בה הילד נולד ועד גיל 5, מקבלים ההורים 2.5 נקודות זיכוי ממס הכנסה. יש לציין שהנקודות זהות במקרה של הורים שחיים בנפרד ושאימהות יכולות לבקש להעביר נקודת זיכוי לשנה העוקבת ללידה של הילד.
  • נקודות זיכוי מגיל 6-18 – אם לילד שגילו 6-17 זכאית לקבלת נקודת זיכוי עבור כל שנה.

במידה שההורים חיים בנפרד וילדיהם בני 6-8, יינתנו נקודות הזיכוי לאם, אך במידה שהילדים נמצאים בחזקתו של האב, יינתנו הנקודות לאב. במידה שמדובר על הורה יחיד שמגדל את ילדיו, הוא יהיה זכאי לקבלת נקודות כאם וכאב.

במידה שאשה התחתנה עם אלמן שיש לו ילדים, יילקחו בחשבון נקודות הזיכוי עבור כל ילד. כדי לקבל את נקודות הזיכוי, צריכה האשה למלא טופס 101 ולהוסיף לבקשתה צילום של תעודת הזהות של בן הזוג בו הילדים רשומים.

 ניתן לקבל את נקודות הזיכוי באמצעות פנייה למעסיק, מערכת פנייה למשרדים שעוסקים בבקשות לתיאום מס, דרך היישום לביצוע תיאום מס או על ידי פנייה לפקיד השומה שנמצא באזור המגורים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט