החזרי מס הכנסה לעובדים מהבית – האם זה אפשרי?

החזרי מס הכנסה לעובדים מהבית – האם זה אפשרי?

בתקופה האחרונה החלו עובדים רבים לעבוד מהבית. שכירים אלו רשאים להגיש בקשה לקבלת החזר הוצאות מרשות המיסים, לכן, אם עברתם לעבוד מהבית, כדאי שתערכו בדיקה, שכן ייתכן שמגיע לכם לקבל החזר מס.

לפי פקודת מס ההכנסה, ניתן לקזז הוצאות על עבודה מהבית, כאשר הוצאות אלו הינן כספים שהוצאו במטרה לייצר הכנסה. אם משווים בין בעל עסק שמנכה הוצאות, ניתן לראות שהחישוב הופך להיות מורכב יותר כאשר מדובר על עובדים מהבית, משום שההוצאות מעורבות.

ניכוי יוכר במקרים בהם השכיר מוציא את הכספים מכיסו בעוד המעסיק אינו מחזיר לו כספים.

יחד עם זאת, בחלק מהמקרים יאושר ניכוי עבור חלק מההוצאות, משום שההוצאות כוללות הוצאות עבור מגורים והוצאות עבור ייצור הכנסה.

אז איך אפשר לקבל החזרי מס הכנסה מהמדינה?

כדי  לקבל החזרי מס, יש לשמור מסמכים אשר מוכיחים כי הוצאו כספים על הבית, את ההוכחות הללו יהיה ניתן להציג בעת הגשת הבקשה להחזר מס. 

לפי הגדרות שנקבעו על ידי רשות המיסים, ישנן הוצאות המוכרות על ידי מס ההכנסה ואלו מזכות את העובדים מהבית בהחזר מס. ההוצאות המוכרות הינן: תשלום שכר דירה – תשלום זה חל על האזור בו מתבצעת העבודה, תשלומי ארנונה – על אותו החלק בבית ממנו מתבצעת העבודה, הוצאות על תיקונים ורכישות של ציוד עבודה וחלק מהחשבונות החודשיים, ביניהם: טלפון, ועד בית, גז ומים. 

יש להדגיש כי ההוצאות שצוינו מוכרות על ידי רשות המיסים רק אם ישנה הפרדה ברורה בין המקום שבו מתבצעת העבודה ובין שאר חלקי הבית.

כדי לקבל החזר מס יש להגיש טופס 106 וטופס 135 ולמלא פרטים שונים, לרבות פירוט של כל ההכנסות הרלוונטיות בשנה הרלוונטית. יש לצרף לטפסים קבלות על תשלומי ההוצאות.

במידה שאתם מעוניינים לקבל החזר מס בקלות ובמהירות, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – Taxref. החברה שלנו מתמחה בהחזרי מס ונשמח לערוך עבורכם את הבדיקות הרלוונטיות ולסייע לכם לקבל את הכספים אשר מגיעים לכם.


אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט