החזר מס שלילי זה בעצם דבר חיובי?

החזר מס שלילי זה בעצם דבר חיובי?

החזר מס שלילי מיועד לעצמאיים ושכירים במשק הישראלי בני גיל 23 ומעלה אשר הכנסתם במהלך השנה הקודמת הייתה נמוכה מרמת ההכנסה שנקבעת על ידי משרד האוצר ורשות המיסים.

לצורך הדוגמה, בשנת 2018 זכאים להחזר מס שלילי עובדים שכירים ועצמאיים שהשתכרו בממוצע בחודשי שנת 2017 בשכר שבין 2,060 ל- 6,736 ₪ בכל חודש וכמו כן אלו צריכים לעמוד בקריטריונים שונים וישנם תנאים נוספים המאפשרים גמישות גבוהה יותר בשכר הממוצע בשנה. כאמור, בעבור האדם הפרטי הרי שהחזר מס שלילי הינו בעצם דבר חיובי מפני שמדובר בעצם בהחזר ממס הכנסה ולכן החזר מס שלילי מכונה גם “מענק עבודה”.

החזר מס שלילי זה בעצם דבר חיובי?

כיצד מחושב המענק בעבור שכירים?

“החזר מס שלילי לשכירים” זה מענק המגולם באמצעות תשלום לשכירים וגם עצמאיים שעומדים בתנאי סף מסוימים. על מנת לחשב את גובה המענק, מחשבים את כל ההכנסות ממהלך השנה של כל אדם הכוללים גם תשלומים לצרכי הוצאות שונות כמו רכב, טלפון, ביגוד ועוד. בנוסף, גובה המענק נקבע גם על פי הכנסות נוספות העומדות לרשות העובד ושל בן או בת זוגתו.

אם נסטה רגע מהנושא – לקבל כך כסף זה נחמד והכל, אבל בסופו של דבר – אתם לא רוצים להיות תלויים במדינה או בגורם חיצוני כלשהו בשביל “להתפרנס” בצורה כזו. על מנת לחיות סביר ואף מכובד יש צורך בליזום פעולות אקטיביות שיקרבו אתכם לרווחה כלכלית.

אחת מהפעולות המומלצים היא פשוט להשקיע את הכסף בצורה חכמה. במדריך שכתב דניאל זריהן הוא ציין 12 אפיקי השקעה פופולאריים שלפחות את חלקם חובה להכיר. מאד מומלץ לעיין במדריך שעשה סדר להרבה אנשים.

נחזור לענייננו.

הזכאות הינה זכאות שנתית

הזכאות להחזר מס שלילי לשכירים הינה שנתית ואת הבקשה למענק זה יש להגיש עד לסוף חודש אפריל בשנה שלאחר שנת המס שבגינה תוגש הבקשה. את הבקשה יש להגיש על ידי המעסיק של העובד באמצעות טופס 126 או 856. ניתן להגיש את הטופס באופן מקוון באתר של רשות המיסים ואפשרות זו זמינה גם למי שכבר הגיש בקשה להחזר מס שלישי.  כמו כן ניתן להגיע בצורה פיזית לסניף דואר ולמלא בסניף טופס תביעה לקבלת ההחזר.

את בדיקת הזכאות להחזר זה ניתן לבצע על ידי שימוש בסימולאטור הייעודי באתר של רשות המסים. באופן כללי, כמו במקרים רבים בהם אנשים מגישים בקשה עצמאית לצורך קבלת החזרי מס ובסופו של דבר מס הכנסה מגלה שהינם חייבים במס, מומלץ להיעזר ולבצע את הבדיקות בצורה מקיפה וכמו כן ניתן לבצע את הבדיקה גם במסגרת בדיקת זכאותכם לקבלת החזר מס.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט