אפקט נתניהו: למי מגיע החזרי מס רטרואקטיביים?

אפקט נתניהו: למי מגיע החזרי מס רטרואקטיביים?

המומחים שלנו ערכו לאחרונה דוחות מפורטים למי מגיע החזר מס רטרואקטיבי בעקבות משבר הקורונה, שפוקד את המשק  בחודשים האחרונים.

תחשיב המס לשנת 2020

שכירים במשק החלו לשלם מס כבר במשכורת ינואר 2020 על פי גובה שכרם, מדרגות המס ונקודות הזיכוי המגיעות לכל אחד על פי הקריטריונים שפורסמו. סך המס שחושב עבור החודשים הללו הוא בחלוקה שנתית כלומר תיאורטית כל עובד היה אמור לשלם מס בסכום זהה פחות או יותר בחודשים ינואר עד דצמבר 2020 למעט מקרים חריגים. 

מחודש מרץ 2020 רוב ציבור השכירים הוצאו לחופשה ללא תשלום והם החלו לקבל משכורת חלקית מהמוסד לביטוח לאומי. לאור זאת ומכיוון שמרב הסיכויים שהתשלומים מהמוסד לביטוח לאומי יימשכו עד תום השנה האזרחית לפחות, יוצר מצב שהעובד שילם מס הכנסה ביתר.

כדי לקבל את מלוא המס העודף בחזרה יש להגיש בתחילת שנת 2021 את הדוח האישי לשנת 2020 הכולל את מלוא המידע של שני בני הזוג, ההכנסות כשכירים בחודשים הראשונים של 2020 , ריכוז התשלומים עבור החופשה ללא תשלום, כמו כן מסמכים על הכנסות נוספות כמו דמי לידה או קצבאות נכות למי שהנושא רלוונטי עבורו. כדי להכין את התחשיב יש צורך גם במסמכים המעידים על כל ההוצאות המוכרות במס כמו ביטוח מנהלים, ביטוח חיים, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות עבור החודשים שבוצעו עבורם הפרשות.

כדי לקבל תמונה עדכנית של נושא תחשיב המס, אנו מבצעים סימולציה באמצעות תוכנה ייעודית. לאחר הקלדת כל הנתונים אנו מיידעים את הלקוח מהו צפי החזר המס שמגיע לו. 

תחשיב לגבי שנים קודמות 

בהזדמנות זו אנו ממליצים לכל הלקוחות לבדוק אם סך המס שהם שילמו בשנים קודמות תואם באמת את קביעת המס או שהם שילמו יותר מדי. קיימים כמה פרמטרים שבגללם קיימת סבירות שמגיע לכמה מהם החזר מס כמו לדוגמה אי רישום של נקודת זיכוי עבור חד הורית, גרוש שמשלם מזונות, אישה, מי שמגויס למילואים מעל מכסת ימים מסוימת, סטודנטים על פי כללים שנקבעו, הורה לילד נכה ועוד.

נציגי השירות המיומנים שלנו בוחנים כל מקרה לגופו, בודקים את כל הנתונים ומזינים אותם לסימולטור לצורך בדיקה. במקרים רבים הלקוחות המופתעים, מקבלים הודעה שמגיע להם החזר מס.

הדוחות עם המסמכים מועברים למשרדי מס הכנסה, שם מתבצעת הצלבה של הנתונים ואם הכול תקין החזר המס מועבר לחשבון הבנק של הלקוח תוך פרק זמן קצר יחסית ,כולל ריבית כך שזה רווח נקי ללקוח.

אם מדובר בחולה שקיבל אישור על פטור ממס הכנסה עקב ההכרה במחלה, נוכל לבקש עבורו החזר רטרואקטיבי עבור שש שנים.

אנחנו לשירותכם בכל שאלה ובכל ייעוץ, כדי שתקבלו את מלוא החזר המס שמגיע לכם מרשות המיסים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט