החזר מס מקוון

החזר מס מקוון

אם היו אומרים לכם שמגיע לכם כסף מהמדינה ללא צורך בעבודה נוספת או שעות מעבר לשעות העבודה המקובלות האם הייתם מאמינים? או חושבים כי מדובר בבדיחה או הלצה? ובכן תדעו לכם שיש אמת בדברים. רוצים לדעת במה מדובר? החזר מס ומה זאת אומרת? אזרח שכיר המשלם מס זכאי להחזרי מס ובמילים פשוטות יותר, ניתן לקבל כסף חזרה בגין תשלום מס גבוה.

איך עושים את זה?

פקיד שומה, החזרי מס, מס הכנסה המילים האלו לפעמים מרתיעות כי אנחנו אזרחי המדינה לא באמת מתעסקים עם זה ביום היום הרגיל שלנו ובכל זאת כאשר רוצים לבצע החזר מס צריך לפנות אל הגורמים הללו. אבל מה קורה שאין את הזמן לעשות את זה או שלא באמת רוצים להתעסק עם זה?

כיום הטכנולוגיה הרבה יותר נגישה ונוחה והחזר מס ניתן לעשות באופן מקוון דרך אתרי אינטרנט כאלו ואחרים.

ישנם שתי אפשרויות לביצוע החזר מס מקוון:

  1. בעזרת אתרים ייעודיים שעושים עבורכם את העבודה .
  2. באופן עצמאי דרך אתר רשויות המס.

אתרים כאלו מפשטים ומנגישים את תהליך החזר המס לכל שכיר בצורה הרבה יותר נעימה וידידותית.

החזר מס מקוון

רוב השכירים לא באמת מודעים לתהליך ולעיתים יכולים לפספס הזדמנויות פיננסיות שיכולות לסייע להם בתחום הכספי- וכאשר מדובר על כסף נקי ונגיש ששייך לנו אז מדוע לא לקבל אותו חזרה?

ישנם שכירים שכן מבצעים את החזר המס וזה ע”י כך שהם מגישים דוח של כל ההכנסות ולבסוף מתבצע החישוב הסופי שבסופו של תהליך אותם שכירים מקבלים את החזר המס.

בשביל לבצע את הפעולות הללו מדובר על הרבה ביורוקרטיה. אבל כאמור כיום ההנגשה היא הרבה יותר קלה וכל אחד יכול לבצע זאת מבלי לצאת מהבית.

החזר מס מבלי לצאת מהבית

אותו משתמש נכנס לאתר ממלא פרטים ובעזרת חישוב המערכת מקבל השכיר את הסכום שהוא זכאי להחזר מס. כרגע יש לו את המידע הנקי ביד במידה ורוצים להמשיך את התהליך כלומר לקבל את הכסף חזרה ניתן להיעזר באתר החזר מס מקוון ולשלם סכום סמלי כ 200 ₪ לערך ובכך הוא יכול לחסוך המון זמן והמון ביורוקרטיה . בסכומים כאלו באמת כדאי להשקיע כך מקבלים גם החזר כספי עד השקל האחרון וגם אין צורך לקחת עוד יום חופש מהעבודה על מנת לבצע את הפעולות הללו, פשוט מאוד בלחיצת קליק אחד מתבצע תהליך החזר מס מקוון.

החזר מס באינטרנט בהחלט מקצר תהליכים, ובטווח הקרוב אתם יכולים לקבל סכומי כסף נאים ביותר מבלי שידעתם שמגיע לכם

אם החלטתם להגיש בעצמכם את דוח מס ההכנסה לצורכי החזר מס דרך אתר רשות המיסים תצטרכו למלא את השאלון, לעבור על הפרטים ולוודא כי אכן לא החסרתם אף פרט על מנת לקבל את כל הסכום במלואו.

בכל עת במקביל ניתן להיעזר בהדרכות כאלו ואחרות ולחסוך הרבה זמן בהליכה פיזית אל משרדי הרשויות.

חשוב מאוד לבצע את החזרי המס ומדוע? הרי זה כסף השייך לכם, לנו הציבור האזרחים ובכל עת עוד הכנסה תמיד תעזור.

החזר מס מקוון

נשמע מעניין – מתי מקבלים את הכסף לחשבון הבנק?

תהליך החזר המס הוא לא קצר במיוחד וזאת בשל העובדה כי גם לאחר מילוי הטפסים בדיוק לפי הספר , וגם אם אינכם שכחתם פרט כזה או אחר במילוי הטופס, בודק אותו פקיד שומה לפרטי פרטים ולאחר מכן במידה והכל תקין ו יש אור ירוק להמשך , הכסף יופיע בחשבון הבנק בדר”כ לאחר 120 ימי עסקים זה יכול להיות יותר ויכול להיות פחות משום שלרוב יש עיכובים כאלו ואחרים אבל זה הטווח הריאלי לקבלת החזר המס לחשבון הבנק שלכם.

פרטיות האזרח

למרות הטכנולוגיה המתפתחת והקלה יש לא מעט האקרים שיכולים לדלות מידע רגיש במיוחד כאשר מדובר בכסף ופשוט לגנוב מאיתנו את הכסף המגיע לנו ובכל זאת האם הגשת דוח החזר מס מקוון היא בטוחה? אם מדובר על אתר של רשות המיסים זהו אתר בטוח כמובן חשוב לעקוב אחר הפרטים שאתם נדרשים להכניס למערכת ובכל כמה זמן לבדוק היכן עומד מצב התיק שלכם.

לגבי אתרים שונים שדרכם ניתן להיעזר בשירות מילוי טפסים מקוונים בדקו היטב מי עומד מאחורי אתרים אלו, כמה זמן הם בשוק? מי הנפשות הפועלות האם מדובר על אנשי מקצוע כגון רואי חשבון ואנשים שיש להם ידע רב בתחום, בדקו האם אתם מקבלים אסמתכתא או אישור כאשר אתם מבצעים פעולות כאלו ומזינים את הפרטים האישים שלכם- חושב מאוד להיות ערים ועירנים בנושא ויחד עם זאת לא לשכוח כי בהחלט מדובר בתופעה ההולכת וגדלה ורבים מבצעים החזר מס דרך האינטרנט כך שזה בטוח ויעיל.

אין ספק כי חשוב לנקוט משנה זהירות בתחום הזה ולדעת באיזה אתר אתם ממלאים את הפרטים- בדיקות מסוג זה יכולות בהחלט להנגיש לכם את התהליך ולהקל על מילוי הטופס.

אם יש מישהו לפניכם שביצע פעולות אלו דרך האתר בקשו ממנו המלצות וגם טיפים למילוי טופס החזר מס בצורה חכמה וזהירה ככל הניתן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט