החזר מס על יבוא אישי: שילמת יותר? קבל החזר!

החזר מס על יבוא אישי: שילמת יותר? קבל החזר!

ישראלים מבצעים מדי פעם יבוא אישי עבור מוצרים שונים הנחוצים להם, כמו לדוגמה רכב בייבוא מקביל. רשות המיסים קובעת את היקף המס שעל היבואן לשלם עבור ייבוא יחיד זה.

תחשיב מס שנתי לכל אזרח 

אדם שהוא עצמאי מגיש בכל שנה דוח אישי למס הכנסה. אדם שכיר אינו מחויב בכך, אך במקרים רבים כדאי לבדוק אם מגיע לו החזר מס ואם כן להגיש את הדוח האישי כדי ליהנות מכספי המס ששולם ביתר. זו הסיבה שישראלים רבים פונים אלינו באופן קבוע כדי שנגיש עבורם דוח זה. כדי לקדם תהליך זה אנו מבקשים מהם את מלוא המסמכים הרלוונטיים כדי לבצע סימולציה של תחשיב המס.

הגשת דוח אישי למס הכנסה

הן אם מדובר באדם שכיר או בעצמאי, יש להכין מסמכים כמו סך ההכנסות בשנת המס לעצמאי ולבת הזוג שלו אם היא שכירה, טופס 106. אם מדובר באנשים שכירים, יצורפו שני טופסי 106 של בני הזוג מכל מקומות העבודה שבהם הם עבדו לאורך שנת הכספים. 

בסימולציה מקלידים את סך המס ששילם כל לקוח במסגרת ההכנסות האישיות שלו. בנוסף לכך אם בוצע ייבוא אישי של רכב או של מוצר אחר, מוסיפים לסך המס ששולם, גם את המיסים בגין עסקה זו. כמו כן מצרפים מסמכים בגין הכנסות נוספות כמו שכר דירה, רווח הון, דמי לידה, דמי אבטלה וקצבאות מהמוסד לביטוח לאומי. 

לאחר מכן מרכזים גם את ההוצאות המוכרות במס, תשלומים שבוצעו לאורך השנה לקופות גמל, קופות פנסיה, ביטוחי מנהלים, ביטוחי חיים וגם מסמכים מקוריים לגבי תרומות שהועברו לעמותת שהתשלום עבורן מוכר על פי סעיף 46 לחוק. 

סימולציה של החזר מס 

המומחים במשרד שלנו לנושא החזרי מס מקלידים את מלוא המידע בתוכנה הייעודית לכך וכך הם רואים אם יש החזר מס. אם כן מגישים את הדוח והלקוח מקבל את ההחזר תוך זמן קצר לחשבון הבנק שלו.

ביצעתם ייבוא אישי השנה? אולי שילמתם מס ביתר. דברו אתנו ונשמח לבדוק עבורכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן