רווח לצד הפסד: החזר מס על הפסדים בבורסה

רווח לצד הפסד: החזר מס על הפסדים בבורסה

הדוח השנתי שמגיש כל אדם עצמאי אחת לשנה למס הכנסה, משקף את כל הפעילות הפיננסית שלו במהלך השנה. שכירים אינם נדרשים להגיש דוח מסוג זה, אך אם לאחר בדיקה שלנו מסתבר שהם שילמו מס ביתר ומגיע להם החזר מס, הם יעבירו לנו את כל המסמכים וכך נגיש עבורם דוח זה.

הגשת דוחות שנתיים למס הכנסה

העצמאים ובעלי השליטה מגישים דוח שנתי באופן קבוע, מעבר לכך יש כמה קריטריונים לגבי קבוצות שונות באוכלוסייה שגם הם מחויבים להגיש דוחות כמו ישראלים שנמצאים ברילוקיישן מעבר לים ובעלי הכנסות חריגות. 

מי שעוסק באופן שוטף או באופן חד פעמי במסחר בשוק ההון, לעיתים הוא מרוויח ולעיתים הוא מפסיד. בכל פעם שהוא מרוויח הוא משלם מס רווח הון שמועבר ישירות למשרד האוצר. עם זאת כאשר הוא מפסיד הוא לא משלם מס, אך עלול להיווצר מצב שהו בשקלול שנתי הוא שילם מס עודף כיוון שהוא שילם על כל הרווחים אך היו גם הפסדים משמעותיים. 

בנסיבות האלו, אדם זה יהיה זכאי לקבל החזרי המס העודף שהוא שילם על העסקאות הללו וזאת על פי תחשיב שנתי של כלל המס שהוא אמור לשלם על פי הכנסותיו וההכנסות של בן/בת הזוג. כמו כן יובאו בחשבון ההוצאות ששילם הלקוח במהלך השנה והן מוכרות במס כמו ביטוח חיים, קופות גמל קרנות פנסיה ועוד.

סימולציה של ההכנסות וההוצאות 

עובדי המשרד המיומנים בתחום זה, יקלידו בתוכנה את כל ההכנסות, תשלומי המס, הרווחים, ההפסדים משוק ההון השנה ובשנים קודמות, ההוצאות המוכרות, התרומות וכל מידע חשבונאי רלוונטי נוסף. בהתאם לכך אפשר יהיה לראות את התוצאה הסופית, אם יש לשלם מס או לקבל החזר.

בהתאם לכך אנו מכינים את הדוח ומגידים אותו למשרד האוצר. לאחר שפקידי מס הכנסה בודקים את הנתונים ומצליבים אותם עם המידע שלהם, הם מפיקים שומה ואם קיים החזר מס הוא מועבר תוך פרק זמן קצר לחשבון הבנק של הלקוח.

נשמח להציע גם לכם שירות מקצועי זה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן