בקשה להחזר מס

בקשה להחזר מס

אתם שומעים מחברים קרובים, או חברים לעבודה ואפילו מהשכנים שלכם כי הם קיבלו החזר מס וכל מה שהם היו צריכים זה למלא טפסים ולהגיש אותם לרשות מס הכנסה- נכון שמדובר בתהליך אבל בסופו של דבר הם קיבלו סכומים לא מבוטלים שעזרו להם בחיים לכל מטרה שהם רק רצו, וגם אתם רוצים, גם אתם תוהים האם אתם זכאים להחזר מס ובשורה תחתונה כמה כסף מגיע לכם?

איך מתחילים בתהליך?

נתחיל ונאמר כי החזר מס לשכירים מאפשר להם לדעת האם הם שילמו מס הכנסה גדול מידי לרשויות וכעת הם יכולים לקבל החזר כספי על כך.

יש לציין ולומר כי שכירים יכולים להגיש בקשה להחזר מס בכל השנה לא כמו עצמאיים שיש להם חלון זמן מקוצר.
הבשורה הזו היא נפלאה משום שאתם יכולים לתכנן את זמן הגשת הדוח ולרוב הכסף מועבר לחשבון הבנק בין 3-4 חודשים מיום הגשת הבקשה- לכן אם אתם בתקופה מסוימת זקוקים לכסף הרבה יותר אתם יכולים לכוון את זה כך שהכסף יועבר בדיוק בזמן המתאים.

זה נכון שלשכירים אין הגבלת זמן להגיש את הדוח לשם החזר מס והם יכולים בכל השנה, אבל ישנו פרט אחד חשוב מאוד שצריך לייחס לו חשיבות רבה וזה שהחזר המס יינתן רק עד שש שנים רטרואקטיבית. מדוע 6 שנים ולא יותר או פחות? משום שבמהלך 6 שנים יכול להיות שנולד לכם במזל טוב ילד, או סיימתם ללמוד תואר כזה או אחר, יכול להיות שהחלפתם מקום עבודה ולמה זה חשוב כל הנתונים הללו? משום שאלו רק חלק מרשימת הזכאויות שבגינם ניתן לקבל החזר מס, כאמור יש רשימה הרבה יותר גדולה וכמעט כל אזרח עובד שכיר יכול להיכלל עם אחת מנקודות המוצא האלו ואפילו יותר ולממש את זכאותו באופן מירבי.

בקשה להחזר מס

יש מספר טפסים שעליכם להגיש על מנת לקבל את הזיכוי והם:

  • טפסי 106 שלכם ושל בן/ בת הזוג שלכם– למה זה משנה? בכדי לקבל החזר מס אתם צריכים להוכיח כי אכן שילמתם מס מעבר למה שהייתם צריכים ובטופס 106 ניתן לבדוק זאת ולראות האם זה אכן כך.
  • אישורים רפואיים שונים– גם פה ניתן לעשות בדיקת החזר מס ולברר האם אתם זכאים לקבל החזר.
  • פיצויים ממקום העבודה– פיטרו אתכם ממקום העבודה וקיבלתם פיצויים? הוסיפו לערימת הטפסים הנלווים גם את הטופס הזה רוב הסיכויים שהוא יעזור בחישוב החזר המס הכולל.
  • ביטוח לאומי– אם בשעה טובה ילדת במהלך השנה, או אם לא עבדתם במהלך תקופה ממושכת וחתמתם אבטלה אתם זכאים להחזר מס.

בקשה להחזר מס

והכסף? איך הוא מגיע?

לפני שהכסף מגיע לחשבון הבנק הוא עובר תהליך בדיוק כמו שהטפסים שלכם עוברים תהליך, יש לכם את כל הטפסים הנדרשים? מילאתם דוח כמו שצריך? כעת נותר לשלוח את טפסים לרשות מס ההכנסה ולחכות שיעברו על הכל ויאשרו את קבלת הבקשה.

כמובן שאפשר לבצע את כל התהליך הזה באופן עצמאי ללא עזרה של גוף מקצועי, אבל יש להיעזר בהרבה סבלנות ואורח רוח על מנת באמת להגיש בזמן ובצורה הטובה ביותר, או שישנה אפשרות נוספת והיא להיעזר באנשי מקצוע שייסעו לכם בהגשת הבקשה להחזר מס דבר שיכול להקל עליכם רבות אם זה חיסכון בזמן ומבלי להידחף בתור למס הכנסה, כי הרי למי יש זמן פנוי לטפל בזה?

לאחר שיש אישור לקבלת סכום ההחזר הכספי וציינתם את פרטי החשבון שלכם בצורה ברורה בטפסים הוא מגיע ישירות אל חשבון הבנק.

אם זו הפעם הראשונה שאתם מבצעים את תהליך הבקשה להחזר מס יכול להצטבר לכם סכום גבוה מאוד ששיעור ההחזר משמעותי, וגם אם זו לא הפעם הראשונה ודאי תשמחו לקבל לכיסכם סכום כזה או אחר, כל עוד שאתם זכאים לכסף ולא חייבים- כבר התחושה היא הרבה יותר טובה.

ומה יותר נפלא מלקום בבוקר או בצהריים ולראות סכום נאה ואף יותר שנכנס לכם זה עתה לחשבון וכעת אתם יכולים להגשים חלום אחד או שניים שרציתם ולא הייתה לכם הזדמנות, ואותה הזדמנות הגיעה דווקא ממקור לא צפוי – מס הכנסה.

אם אין אני לי מי לי

מכירים את הפתגם הזה? סביר להניח שכן. ולכן אם אתם חושבים שמגיע לכם כסף ורוצים לבדוק את זה עשו את זה. כי אף אחד אחר לא יעשה זאת בשבילכם. הרי לא יבואו ידפקו בדלת ויגידו לכם “זה הכסף שלכם”. לכן תבדקו את הנושא לעומק ותיזמו. את הכסף ששוכב שם במשרדי האוצר והוא שייך לכם אף אחד לא יחזיר והוא ימשיך לשכב שם או יילך לטובה אחרת שלא שייכת לכם- לא חבל? אז בדקו היטב, והחזירו אליכם את הכסף האבוד שממילא מגיע לכם.

בתחילה זה רק לבדוק את הזכאות להחזר מס ולאחר מכן למלא טפסים – מדובר על תהליך אבל זה עדיף משום שבסופו של תהליך הוא חוזר אליכם לצרכים הפרטיים שלכם ואתם יודעים היטב מה לעשות עם הכסף הזה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט