טפסים נדרשים להחזרי מס – לפני שממלאים, מבינים

טפסים נדרשים להחזרי מס – לפני שממלאים, מבינים

לצורך קבלת החזר מס מרשות המיסים יש למלא את הטפסים של הדוחות האישיים. כדי לבצע זאת  כראוי יש להבין איך הם בנויים ולאחר מכן למלא את המידע הנדרש.

הכנת דוחות אישיים

כל דוח אישי הוא לשנת מס אחת והוא מיועד לשני בני הזוג כיוון שיחד הם מהווים יחידה משפחתית אחת. בצד אחד של הדוח מרכזים את כל ההכנסות ובצד אחר שלו את כל ההוצאות המוכרות.

צד ההכנסות בדוח האישי

אם מדובר בבני זוג שכירים, או שאחד מהם שכיר, ההכנסות כוללות את סך הכספים שקיבלו ממקום העבודה לאורך שנת המס כפי שהם מופיעים בטופס 106 שקיבלו בסוף השנה מהמעביד וסכום המס ששולם על ידם למס הכנסה . בנוסף לכך יש לרשום בצד זה הכנסות נוספות שהתקבלו במהלך השנה כמו דמי אבטלה, או דמי לידה מהמוסד לביטוח לאומי. אם יש הכנסות נוספות כמו שכר דירה שבני הזוג מקבלים או הכנסות ממקומות עבודה נוספים, יש לציין את הסכומים והמס ששולם.

אם מדובר בבני זוג שהם עצמאיים או אחד מהם עצמאי, יש לכלול את כל ההכנסות מעסק התואמות את דוחות המע”מ שהגיש העצמאי במהלך השנה.

צד ההוצאות בדוח האישי

דוח ההוצאות כולל הוצאות שמוכרות על ידי מס הכנסה ולכן משמשות כתשלום מס. לדוגמה הפקדות כספים לקופת פנסיה, קופת תגמולים, קרן השתלמות, ביטוחי חיים וביטוחי מנהלים.

בנוסף לכך מידע על סך הכספים שהופרשו כתרומות למוסדות אשר קיבלו אישור על פי סעיף 46 כמו עמותות ומלכ”רים.

תחשיב כספי של הדוח האישי השנתי

בתום רישום כל הנתונים, אפשר לבצע באמצעות הסימולטור תחשיב כדי לראות אם בשורה התחתונה האדם שילם בדיוק את המס שהיה אמור לשלם או ששילם מס ביתר ולכן יוכל לדרוש את ההחזר של הכספים הללו.

הגשת דוחות שנתיים למס הכנסה

אופן רישום מלוא הנתונים בדוחות השנתיים דורש מיומנות וידע רב בכל החוקים.

אנחנו נשמח לסייע ולהגיש עבורך את הדוחות השנתיים לשנים הרלוונטיות באופן מקצועי ואמין לשביעות רצונך.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט