עובדים שכירים? אולי גם לכם מגיע החזר מס

עובדים שכירים? אולי גם לכם מגיע החזר מס

כעובדים שכירים, אתם נותנים אמון מלא במעסיקים שלכם שדואגים לכם לא רק למשכורת קבועה, אלא גם לתשלום כל התשלומים הנדרשים על פי חוק דרך תלוש השכר. בעוד ישנם העובדים שבודקים את התלוש שלהם ונשארים ערים לכל שינוי, גם ישנם העובדים שלא מודעים כלל לזכויות שלהם, אלא רק לחובות שלהם.

העובדה כי אתם שכירים לא אומרת כי היקף המשרה שלכם נשאר בהכרח קבוע, שהמשכורת שלכם נשארת קבועה או שתעבדו במקום אחד בלבד. כל שינוי, גם הזה הקטן ביותר, יכול לגרום לכך שאתם משלמים מס גבוה יותר מזה הנדרש מכם על פי חוק. כעובדים שכירים, אולי גם לכם מגיע החזר כסף ישירות אל חשבון הבנק!

“מגיע לי החזר? איך לא ידעתי על זה?”

העובדים השכירים נהנים משקט יחסי: ישנו מערך שלם מטעם מקום העבודה שלהם שדואג להם למשכורת, לפנסיה, לתשלומי הביטוח הלאומי ומס ההכנסה וכן הלאה. הידיעה כי אינם צריכים לעשות דבר, לעתים גם מונעת מהם לדרוש כסף בחזרה המגיע להם על פי חוק.

נכון להיום, בקופות של האוצר ישנם כספים רבים שנגבו מעובדים שכירים – זאת מבלי שהם היו צריכים כלל לשלם את אותם הכספים! כל עוד העובדים לא דורשים בכסף בחזרה עם פנייה רשמית, הכספים נותרים בקופות המדינה. היקף העובדים השכירים עומד על יותר מ-2,000,000 עובדים, כאשר חלק לא מבוטל מהם זכאי להחזר. אל תצפו שנציגי המס ידפקו על דלת הבית שלכם עם צ’ק לפקודתכם – בדקו עוד היום זכאות להחזרי מס!

חישוב מס ברמה השנתית – כך הכל מתחיל

בישראל, המס הנדרש מכל עובד לשלם מחושב כבר בתחילת השנה. במילים אחרות? גובה המס נותר זהה בכל חודש, ללא כל קשר להכנסה החודשית שבהחלט יכולה להשתנות. בכל שנה מחדש, מעריכים את השכר השנתי של העובד, ובהתאם, קובעים את מדרגת המס אליה הוא שייך. לכן, מאחר ומדובר על חישוב שנתי ולא חודשי, שינויים שונים באמצע השנה יכולים להוביל לכך שהעובד יהיה זכאי להחזר בסוף השנה.

עובדים שכירים? אולי גם לכם מגיע החזר מס

אז מה יכול לגרום לכך שתקבלו החזר?

  • המשרה שלכם הצטמצמה במהלך השנה
  • המעסיק הוריד את השכר שלכם עד להודעה חדשה
  • התחלתם לעבוד בעבודה נוספת ולא ביצעתם תיאום מס
  • פוטרתם מהעבודה ואתם יושבים בבית ללא תעסוקה, אך עדיין משלמים מס

“מגיע לי כסף! איך אני מקבל אותו?”

לאחר שאתם מבינים כי אתם עומדים בתנאים לקבלת ההחזר, כל שנותר לכם הוא לפעול על מנת לקבל את כספכם בחזרה. שימו לב: ההחזר רלוונטי אך ורק שש שנים אחורה! המשמעות היא שנכון לשנת 2018, תוכלו לדרוש בהחזר הכסף רק משנת 2012 וקדימה. לכן, מומלץ מאד שלא לדחות את הגשת הבקשה, שכן כל דחייה שלכם יכולה לגרום לכם לאבד כספים רבים השייכים לכם. אז איך ניתן לקבל את ההחזר?

  1. פנייה עצמאית שלכם.
  2. פנייה אל חברה המציעה שירות ייעוץ וליווי.

מה שמונע מהמון שכירים לממש את זכותם לקבלת הכסף היא הביורוקרטיה הסבוכה, הארוכה והמתישה. הכסף שיושב בקופות האוצר יכול לשוב אליכם בחזרה – אל תוותרו על זכותכם! פנו אל חברה להחזרי מס שתאסוף עבורכם את המסמכים, תחתים אתכם על האישורים הנדרשים ותגיש עבורכם את הבקשה. כך, תוכלו לחסוך זמן רב של התעסקות, תוך שיש מי שפועל אקטיבית בכדי להשיב לכם את כספכם. מהרגע בו הבקשה הוגשה רשמית לגורמים המוסמכים, תקבלו את הכסף ישירות אל חשבון הבנק תוך 90 יום.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט