החלפתם עבודה בשנים האחרונות? אולי אתם זכאים להחזר מס

החלפתם עבודה בשנים האחרונות? אולי אתם זכאים להחזר מס

תחשיב המס אשר כל עובד אמור לשלם הוא תחשיב שנתי. על פי השכר מרוויח כל עובד שכיר ספציפי במקום העבודה שלו. גובהה של מדרגת המס שעליו לשלם נגזרת מכך.

אם אתה חושב שמגיע לך החזר מס, יש לבדוק את הנתונים. אנו מבצעים זאת עבור לקוחות רבים לאורך שנים רבות.

תשלום מס הכנסה 

תחשיב המס הוא שנתי ובכל חודש העובד משלם אחד חלקי 12 מסך מס זה. אך קיימים מקרים שבהם במהלך שנת הכספים עובד מחליט להתפטר, או מקום העבודה מחליט לפטר אותו.

מנקודה זו יכול להיות שהוא מיד מתחיל לעבוד במקום אחר בשכר זהה או נמוך יותר, או הוא מחפש עבודה ובינתיים מקבל דמי אבטלה ולאחר כמה חודשים, הוא מוצא עבודה ומתחיל לעבוד בפועל.

במקרה שנוצר חלון של כמה חודשים שבהם העובד לא עבד, הרי שהוא לא אמור לשלם מס בגין החודשים הללו. אך מכיוון שהתחשיב הראשוני שבוצע על ידי מקום העבודה הוא שנתי, נוצר מצב שהעובד שילם מס מעבר למס שהיה עליו לשלם בפועל. 

הגשת דוח שנתי

כדי לבדוק זאת, אנחנו מבצעים בתחילת שנת הכספים סימולציה לגבי התשלומים שבוצעו בשנה החולפת לדוגמה בתחילת 2020 עבור שנת 2019. מה היו ההכנסות מעבודה במקומות העבודה השונים ומדמי אבטלה, כמה מס היה אמור אותו אדם לשלם וכמה הוא שילם בפועל.

הדרך היחידה לבדוק את הזכאות להחזר מס ולקבל את הכספים בפועל היא על ידי הגשת הדוח האישי הכולל את פרטי כל ההכנסות וגם את ההוצאות המוכרות במס כמו תשלומים לקופת פנסיה, קרן השתלמות, ביטוח חיים, ביטוח מנהלים ועוד.

על פי תחשיב זה רואים במקרים רבים, שלעובד מגיע החזר מס בסך מאות או אלפי שקלים, תלוי בגובה השכר שלו ובשינויים שקרו במהלך שנת הכספים. 

משרדנו אשר מתמחה בכך, ישמח להעניק לך שירות ולבצע עבורך את הסימולציה האישית. אם על פיה מגיע לך החזר מס, נבצע את כל התהליך כך שתקבל בהקדם את החזר המס.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט