החזר מס כמה שנים אחורה

החזר מס כמה שנים אחורה

תחום החזר המס אינו נושא חדש אך לא כולם היו מודעים לעניין, רוב השכירים בארץ מעדיפים לא להתעסק עם רשויות המס ומזניחים את נושא החזר המס. אבל בשנים האחרונות יש מודעות גדולה יותר לנושא וגם שכירים שלא רצו להתערב בעניין מעדיפים לקבל את הכסף המגיע להם ועושים זאת או באמצעות רואה חשבון שמסייע להם במילוי טפסים וכל הגשת הדוחות מוטלת עליו – הם משלמים לו אחוז מסויים מההחזר שיקבלו, או באופן עצמאי.

דע את זכויותיך

החזר מס כמה שנים אחורה

אם אתם שכירים יכול להיות ששמעתם את המושג הזה “החזר מס” אבל ממש ייחסתם לזה חשיבות וזה עבר לכם מאוזן אחת ויצא מאוזן שנייה, אז כדאי ללמוד איך מקבלים החזר מס כי שכירים זכאים לקבל החזר מס עד 6 שנים אחורה.

את התהליך מתחילים במילוי טפסים שניתן להוריד מאתר רשות המיסים או כמובן להיעזר בשירות מקצועי, אם זה בעזרת רואה חשבון או כיום בעידן האינטרנט גם באתרי אינטרנט שונים ניתן להיעזר בתמיכה ולמלא את הטפסים, לרוב יבקשו מכם טפסי 106 ועוד טפסים נילווים שתזדקקו להם.

6 שנים אחורה יכולים להיות משמעותיים שכן מדובר בסכומים יפים שיכולים בהחלט לעזור, ומי מאיתנו לא רוצה החזר כספי? פה אחד כולנו.

אם עוברות מעל שש שנים כבר מדובר על חוק ההתיישנות ולכן רצוי מאוד לבדוק את נושא החזרי המס בהקדם על מנת לא לפספס את ההזדמנות ולקבל סכומים כספיים.

מה חשוב לדעת?

אין זה משנה איך אתם ממלאים את הטפסים אם זה בעזרת גוף מתמחה או באופן עצמאי, מה שחשוב זה לשים לב כי יש לכם את כל המסמכים, ואכן מדובר בשנת המס הנכונה לקבלת זכאות להחזר מס.

רבים חוששים לפנות אל רשויות המס על מנת לבדוק זכאות ובכן, אם לא מנסים לא יודעים וברוב המקרים כן מקבלים החזרים רק יש להמתין בסבלנות כי תהליך זה לוקח זמן – ואם חיכיתם עד עכשיו אז מהם עוד כמה חודשים להמתין עד לקבלת סכומים יפים לחשבון הבנק שלכם?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט