החזר מס לפי תיקון 190 – מידע שחשוב לדעת

החזר מס לפי תיקון 190 – מידע שחשוב לדעת

תיקון 190 הינו תיקון לפקודת מס ההכנסה. התיקון נכנס לתוקף לפני 7 שנים וחל על מגוון נושאים. בין הנושאים בהם עוסק התיקון ניתן לציין הקניית הטבות מס בקצבאות. יתרון משמעותי של התיקון הוא שמעת כניסתו לתוקף, ניתן להפקיד כספים בקופת הגמל באופן עצמאי. כמו כן, ניתן למשוך את הכספים בשתי דרכים. שתי הדרכים מתאימות לאנשים שגילם 60 ומעלה. הדרך הראשונה היא למשוך את הכספים כקצבה חודשית, במידה שהמשקיע בוחר באופציה זו, הוא פטור מתשלום מס לכל חייו. האופציה השנייה היא למשוך את הכספים באופן חד פעמי, במקרה זה, יהיה על המשקיע לשלם תשלום מס מופחת בגובה של 15%.

היתרונות של תיקון 190

אנשים שמשקיעים בקופת גמל בתיקון 190 נהנים ממגוון יתרונות, ביניהם: האפשרות למשוך את הסכום בכל זמן, כל עוד הם עברו את גיל 60, כאשר ניתן לבצע את המשיכה באופן חד פעמי עם הפחתה בתשלום המס או בצורה קצבתית בלי לשלם מס. יתרונות נוספים הם: דמי ניהול נמוכים, אפשרות למנות מוטבים ויתרונות אחרים.

 אחד היתרונות הבולטים הוא האפשרות לקבל החזר מס עבור המס ששולם. כדי לממש את ההטבות צריך החוסך לאסוף טפסי 106, קופות גמל, קרנות פנסיה חדשות ודו”חות שנתיים של החברות המבטחות החל משנת 2012. את טפסי 106, לרבות הדוחות השנתיים שמכילים פירוט של הכספים עבורם אין לשלם מס, יש להפקיד בידי פקיד השומה.

חשיבות בדיקת החזרי מס

תחום החזרי המס עשוי להיות מורכב ומעורפל ביותר עבור אנשים שאינם מתמחים בנושא. לא מעט עצמאיים ושכירים אינם יודעים שהם משלמים מיסים גבוהים יותר מהדרוש. לצערנו, המדינה אינה נוהגת “לנפנף” בדגל וליידע את משלמי המיסים הגבוהים במצבם, שכן הדבר פועל לטובתה.

כדי למנוע מצב בו ישולמו מיסים ללא צורך וכדי לקבל את החזר המס במידה שהוא אכן מגיע למשלם, חשוב לפנות אל בעלי מקצוע שמתמחים בהחזרי מס. בצורה זו יהיה ניתן להשיב את הכספים במידה שנמצא שהאדם זכאי לקבלת החזר מס.


כתיבת תגובה

סגירת תפריט