החזר מס לאחר חופשת לידה

החזר מס לאחר חופשת לידה

נושא החזרי המס הוא אחד הנושאים הפחות מוכרים עבור עובדים שכירים וראייה לכך היא העובדה שעובדים רבים פשוט מוותרים על התהליך הזה למרות שהם זכאים לכסף מרשויות המס. חלק מן העובדים בוחרים ביודעין לוותר על אותם החזרי מס מהסיבה שהם לא רוצים להתעסק עם כל הנושא של ההחזר הכרוך בטפסים ובזבוז זמן רב תמורת מאות שקלים אותם יקבלו חזרה וחלק מן העובדים לא רוצים להכנס לנושא היות והם לא מכירים אותו מספיק טוב. למעשה, כמו כל נושא שאנו לא בקיאים בו, אנו ננסה להימנע ממנו אך בפועל קבלת החזר מס לאחר חופשת לידה או לאחר כל אירוע אחר, הוא דבר פשוט מאוד שניתן לעשות במספר דקות בלבד. 

מדוע אנו זכאים להחזר מס לאחר חופשת לידה?

ראשית נסביר מדוע אנו זכאים לאותו החזר מס דווקא לאחר חופשת הלידה לפני שאנחנו נכנסים להסבר מפורט על התהליך עצמו. חופשת הלידה שמגיעה ליולדת בישראל היא שלושה חודשים, אך בחלק מן המקרים יש אמהות שרוצות להאריך את פרק הזמן עם התינוק החדש בבית ולוקחות פרק זמן של עוד שלושה חודשים במסגרת חופשה ללא תשלום. אך מס ההכנסה שמשלמת אותה עובדת נקבע בתחילת שנה על פי הערכה של השכר השנתי של אותה עובדת כאשר מס הכנסה לא יודע בתחילת אותה שנה אם העובדת מתכננת לקחת חל״ת ומורידה את המס בצורה פרוגרסיבית בהתאם להערכה הראשונית.

בפועל העובדת לא עבדה שלושה חודשים ולא קיבלה שכר במסגרת הארכת החופשה שלה אך שילמה מס בחודשים שלפני כן כאילו היא עבדה שנה מלאה. מעבר לכך, גם הוספת התינוק החדש בטופס 101 תזכה אותו בסכום נוסף ובמידה והעובדת שכחה לעדכן את הטופס 101 שלה היא תהיה זכאית אף להחזר נוסף על גבי ההחזר בגין החופשה ללא תשלום שלקחה. 

כיצד נקבל את החזר המס בגין חופשת הלידה?בכדי לקבל את אותו החזר מס עלינו לעשות מספר צעדים פשוטים כאשר קודם כל אנו צריכים למלא טופס בקשה להחזר מס או כפי שהוא נקרא במס הכנסה, טופס 135. לאחר שמילאנו את הטופס עלינו לצרף כל מסמך שתומך בהגשת הבקשה שלנו, כמו למשל ספח תעודת זהות בו רשום התינוק החדש שנולד לנו וכמובן טופס 106 שנתי בכדי שמס הכנסה יראו שאכן הייתם ללא הכנסה בחופשה ללא תשלום באותם חודשים.

עם כל אותם מסמכים יש להגיע אל פקיד השומה כאשר לאחר מספר חודשים תקבלו את הכסף ישירות אל חשבון הבנק שמילאתם בו את פרטי כן האישיים.

אנחנו בחברה Taxref מומחים בהחזרי מס ולכן אנו נשמח לעזור לכם לקבל את הכסף שמגיע לכם. אנו נשמח לבצע בדיקה אם אכן מגיע לכם כסף ולאחר מכן להגיש עבורכם את הבקשה בעבור החזר המס.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט