החזר מס בגין נכות: איזה נכות מזכה בפטור?

החזר מס בגין נכות: איזה נכות מזכה בפטור?

מדינת ישראל היא מדינה אשר משקיעה משאבים ומאמצים רבים כדי לדאוג לרווחה של התושבים שלה. הדבר מתבטא בשורה ארוכה של צעדים וגופים מדיניים קיימים, זאת לדוגמת המוסג לביטוח לאומי – שאחראי על סיוע לאנשים רבים שזקוקים לסיוע במדינת ישראל. עבור אנשים שמחזיקים בידם בנכות מסוימת, מדינת ישראל מעמידה כיום שורה ארוכה של מנגנוני פיצויים שעתידים לסייע לאותם האנשים, זאת לדומת החזרי מס בעקבות נכות. בשורות הקרובות, תוכל לקרוא עוד על החזרי מס בעקבות נכות, ומי הם האנשים שמחזיקים בזכויות אלה.

מי זכאי להחזר מס במדינת ישראל בגין נכות?

על פי החוק, מי שזכאי להחזרי מס ממדינת ישראל בגין נכות כזו או אחרת שהוא מחזיק בידיו, הוא כל מי שעונה על התנאים השונים שרשומים בחוק לקבל פטור מתשלום מסך הכנסה. בנוסף, אותו אדם צריך לעבור ועידה רפואית, ועידה שעשויה לקבוע את אחוזי הנכות וקיימות הנכות אצל אותו האדם.

כיצד ניתן לממש את הזכות להחזר המס שמגיעה לי?

על מנת שתוכלו לקבל את החזרי המס, אשר מגיעים לכם בעקבות נכות כזו אחרת, יהיה עליכם לעבור מספר שלבים אשר בסופם תקבלו את החזרי המס הרלוונטיים. ראשית, יהיה עליכם להגיש בקשה מסודרת להחזר של מס הכנסה, זאת כאשר ישנם שורה ארוכה של מסמכים רשמיים שיהיה עליכם למלא ולהגיש יחד לבקשה שאתם מגישים. מעבר לבקשה שהגשתם, ישנם עוד מספר דברים שעליכם להקפיד על מנת שתוכלו לקבל את החזרי מס ההכנסה שלכם כשורה. ראשית, עליכם להתייצב וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי שנועדה לקבוע אחוזי נכות. ועדה זו, אשר מורכבת במרביתה מרופאים, ואנשי מקצוע נוספים, היא הועדה שמחלקת את הגדרות הנכות לאזרחי מדינת ישראל, שבעקבותם ניתן לקבל את החזרי המס השונים.

אם אתם מוגדרים על ידי המוסד לביטוח לאומי כנכים באופן חלקי או מלא, לתקופה קצרה או ארוכה, יש זכויות רבות שמגיעות לכם. לפרטים ומידע נוסף על הזכויות שלכם, השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה עם כל המידע הנדרש לכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן