החזר מס בגין ילד בחינוך מיוחד

החזר מס בגין ילד בחינוך מיוחד

ההתמודדות של הורים המגדלים ילד מאתגר שסובל מקשיים שונים, לקויות או תסמונות מאובחנות היא בעיקר מנטלית ורגשית. עם זאת ברור שאי אפשר להתעלם מהקשים הכלכליים וההוצאות הרבות שיש בדרך כלל, כאשר מגדלים ילד מיוחד.

כאן חשוב להכיר את ההטבה הקיימת – החזר מס חנוך מיוחד. 

החזרי המס הם למעשה כספים אותם יכולים לקבל העובדים לקראת סוף שנת המס וזה כאשר הם שילמו מס מעבר לסכום שנדרש מהם בפועל.

החזר מס בגין ילד בחינוך מיוחד – איך מקבלים את ההחזרים?

כדי לקבל החזר מס בגן ילד הלומד בחינוך מיוחד יש להגיש בקשה מסודרת על פי ההוראות של רשות המיסים. יש להגיש אבחון של הילד שהפנה אותו בסופו של תהליך לחינוך מיוחד. יש לצרף גם טופס רפואי 127 שזהו טופס שמקבלים מהנוירולוג. יש לצרף גם מסמך שהתקבל מוועדת ההשמה שקבעה שהילד זקוק למסגרת של חינוך מיוחד. מלבד זאת יש לצרף אישור המעיד כי הילד אכן לומד במסגרת של חינוך מיוחד. 

הגשת הבקשה אינה מסובכת וגם אם כן, יש אנשי מקצוע שיוכלו לסייע לכם בהכנת הבקשה ובהגשתה.

החזרי מס רטרואקטיביים – יש דבר כזה?

הורים רבים הטרודים בגידול ילד בחינוך מיוחד, לא תמיד פנויים לחשוב על החזרי המס כאשר נגד עיניהם ישנה מטרה אחת, להעניק לילד שלהם את החינוך הטוב ביותר עבורו, מה שיצליח לקדם אותו בצורה הכי טובה. זה למעשה מוביל לכך שהורים אלו מתמודדים עם נטל כלכלי כבד בלי שהם מודעים לכך שהם בעצם זכאים להטבות שונות ולהחזרי מס.

אז אם גם אתם מזדהים עם הסיטואציה הזו, כדאי שתדעו שגם אם כבר חלף זמן רב, במרבית המקרים לא יהיה זה מאוחר מידי ועדיין תוכלו ליהנות מהחזרי המס המגיעים לכם.

בדרך כלל ניתן להגיש בקשה להחזר מס גם רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה.

יכולים אלו להיות סכומים בלתי מבוטלים וממש לא כדאי לוותר עליהם. לשם כך מומלץ לפנות ולהיעזר באנשי מקצוע מומחים לתחום שיקצרו עבורכם את ההליכים ויסייעו לכם לקבל את כל מה שמגיע לכם עד השקל האחרון.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן