החזר מס בגין ילד הלומד במסגרת חינוך מיוחד

החזר מס בגין ילד הלומד במסגרת חינוך מיוחד

כולנו מייחלים לגדל ילדים בריאים בגופם ובנפשם. בתור הורים לעתיד אנו דואגים לעשות את כל הבדיקות האפשריות כבר במהלך ההיריון וכמובן גם לאחר שהתינוק שלנו מגיע לעולם. אך לעיתים ישנם קשיים אותם שום בדיקה לא תוכל לאתר ביניהם אוטיזם, לקויות למידה ברמות שונות או קיים רגשיים קשים. אפ בעבר המודעות לנושא הייתה מועטה מאוד בשנים האחרונות אנו רואים כי המודעות הולכת וגוברת. הדבר בא לידי ביטוי בכמות האבחונים הגדלה, במענה הרב שיש לקשיים מסוג זה ובסוגי המסגרות הרבים.

בקשה להחזר מס

אחת הנקודות החשובות שהורים רבים לילדים בעלי קשיים אינם יודעים היא הזכות לקבלת החזר מס בגין ילד הלומד במסגרת מיוחדת. על מנת לקבל את ההחזר מרשות המיסים יש לנקוט במספר צעדים פשוטים:

  • תחילה אספו את כל האישורים הרפואיים הרלוונטיים וכן תוצאות של כל אבחון אותו הילד עבר במהלך חייו המוכיח כי הוא סובל מלקות מסוימת.
  • צרפו טופס 127 אותו יש לאסוף מהנוירולוג אשר אבחן את הילד. הטופס הינו אסמכתא רפואית לקושי ממנו סובל ילדכם.
  • הגישו את טופס הבקשה בצירוף על המסמכים הרלוונטיים לרשות המיסים הקרובה למקום מגוריכם. רשות המיסים תדון בבקשתכם ובמידה ואכן אתם זכאים להחזר מס תוכלו לקבלו גם רטרו עד שש שנים אחורה. זוהי הסיבה שחשוב להזדרז ולהתחיל בתהליך עוד היום.

הזכות להחזר מס

פעמים רבות הורים לילדים בעלי קשיים מסוג זה ואחרים נוטים לשקוע בתוך תהליך האבחונים, הטיפול והעזרה שהם מציעים לילד מבלי לעצור לרגע אחד ולבדוק מהן הזכויות שלהם. אחת הזכויות החשובות ביותר אשר תחסוך לכם לא מעט כסף היא כמובן נקודות הזכות להן אתם זכאים בתור הורים לילד מיוחד. בנוסף לנקודות הזכות להם אתם זכאים כיום ייתכן ומגיע לכם גם החזר מס על כל השנים בהם לא בדקתם את הנושא. כל שעליכם לעשות הוא להגיש את הטפסים הנכונים יחד עם הבקשה ולקבל את הכסף השייך לכם בזכות ולא בחסד. רוצים לבדוק את זכאותכם?

אנחנו TAXREF נשמח לעשות עבורכם את העבודה וללוות אתכם לאורכו של התהליך עד שהכסף יכנס אל חשבון הבנק שלכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט