החזר מס לניצולי שואה, הטבות המס שמגיעות לניצולים

החזר מס לניצולי שואה, הטבות המס שמגיעות לניצולים

ניצולי השואה שנותרו בחיים הם אנשים מבוגרים מאד ולכן רובם חולים במחלות שונות. כשמדובר על מחלות קשות ונכות בדרגות שונות, מגיעות להם הטבות מס בשל הבעיות הרפואיות הללו.

הטבות מס עבור נכים 

על פי חוק נכי רדיפות הנאצים וחוק נכי המלחמה בנאצים, קיימים סעיפים רפואיים מסוימים שבעקבותיהם מגיע לאדם זה המוכר עקב כך כנכה, זיכוי ממס. ברוב המקרים האישור לנכות הוא רטרואקטיבי מהיום שהנכות הוכרה על ידי מוסד רפואי, או על ידי המוסד לביטוח לאומי.

זיכוי מס לניצולי שואה שהיו עצמאים 

ניצולי השואה שהיו עצמאים, הגישו באופן שוטף דוחות בכל שנה לפקיד השומה ושילמו מס בהתאם להכנסותיהם. לאחר קבלת האישור על כך שהם מוכרים כנכים מגיע להם החזר של המס ששילמו עבור כל השנים מרגע ההכרה במחלה זו כנכות. זו הסיבה שאנו מסייעים לאנשים המבוגרים הללו ומגישים עבורם דוחות אישיים מתוקנים עבור כל השנים הרלוונטיות, כדי שיקבלו בחזרה את כל המס ששילמו בתוספת ריבית והצמדה. 

זיכוי מס לניצולי שואה שהיו שכירים 

ניצולי שואה שהיו שכירים, שילמו לאורך שנים מס למדינה בהתאם לשכרם. במקרים רבים הם לא הגישו דוחות אישיים אם לא הייתה להם התנהלות פיננסית מעבר לכך. אך מכיוון שכעת הם חולים והם קיבלו אישור על נכות באופן רטרואקטיבי, אנו מכינים עבורם דוחות אישיים עבור כל השנים הרלוונטיות. בהתאם לאישור שהם קיבלו, הם אמורים לקבל מהמדינה בחזרה את כל הכספים שהם שילמו בשנים הללו וזאת בתוספת ריבית והצמדה. 

קבלת החזרים ממס הכנסה 

בהתאם לבדיקה שערכו רשויות המס, ניצולי שואה רבים לא דרשו לאורך השנים את החזר כספי המס המגיעים להם בעקבות הנכות ומדובר בסכומים כספיים משמעותיים ביותר. לכן משרד האוצר יזם פניה לאנשים המבוגרים הללו והציע להם להגיש את הדוחות, כדי לקבל את הכספים שיסייעו להם בחייהם.

משרדנו עושה כל שניתן כדי לסייע לניצולי השואה שאינם מתמצאים בצורת ההתנהלות מול רשויות המס, נשמח לסייע גם לכם ולקרובי המשפחה שלכם בנושא אקוטי זה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט