החזר מס לפנסיונרים – הטבות מס שכדאי לגמלאים להכיר

החזר מס לפנסיונרים – הטבות מס שכדאי לגמלאים להכיר

לגמלאים יש הטבות וזכויות שונות, אשר שוות הרבה כסף ולכן מומלץ להם לבדוק אם מגיע להם החזר מס עבור השנים האחרונות וזאת באמצעות הסימולטור של אנשי מקצוע כמונו. אנו עוסקים בתחום זה לאורך שנים רבות ומכירים את כל החוקים, הנהלים והדקויות בתחומים הללו.

תחשיבי מס לפנסיונרים 

בשנים האחרונות נוספו כמה הטבות לפנסיונרים ורובם לא יודעים על כך. לכן חשוב לשוחח אתנו ולקבל את מלוא המידע הרלוונטי, כדי לקבל את מלוא החזרי המס ששייכים ללקוחות בחזרה.

ההטבות הקיימות לגמלאים: 

  • פטור של % 52 מתקרת הקצבה המזכה בשנים 2024-2022 ובשנים קודמות הפטור היה בשיעור % 49 ההטבה היא רק למי שהגיע לגיל פרישה.
  • פטור חלקי מריבית אשר מתקבלת על פיקדונות.
  • חישוב מס פרוגרסיבי.
  • אי תשלום מס על הכנסות משכר דירה עד גובה מסוים של הכנסה.
  • אם ההכנסה החייבת על רווחי הון אינה עוברת את סף מדרגות המס הנמוכות שהן % 10 אך הלקוח שילם רווחי הון בשיעור גבוה שיותר שנע בין % 25-15 , זכאי לקבל החזר מס על פי תחשיב ההפרש בין המס ששולם לבין שיעור המס במדרגות המס הנמוכות.
  • אם האדם חולה במחלה קשה כמו סרטן, מחלות לבביות או אירוע מוחי, הוא מקבל פטור ממס רטרואקטיבי ממועד גילוי המחלה. 

הגשת דוחות אישיים לפנסיונרים 

העובדים המיומנים שלנו בודקים את המידע בכל תיק של פנסיונרים באופן מעמיק. מקלידים את כל הנתונים בסעיפים השונים ובהתאם לכך יודעים אם מגיע ללקוח זה החזר מס ומה יהיה הגובה שלו. תחשיב מסוג זה אנו מבצעים שש שנים אחורה ובהתאם לתוצאות מגישים שישה דוחות אישיים לכל השנים האחרונות.

פקידי משרד האוצר בוחנים את המסמכים של כל אחד מהדוחות ומבצעים הצלבות משלהם. אם הכול תקין הם מפיקים שומה לשנה הרלוונטית ואת ההחזר הכספי הם מעבירים תוך פרק זמן קצר יחסית לחשבון הבנק של הלקוח.

נשמח לבצע בדיקה מעמיקה גם של תיקי הפנסיה שלכם, כדי שתקבלו החזרי מס שמגיעים לכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן