החזר מס בגין לימודים, בדקו האם אתם זכאים להטבה

החזר מס בגין לימודים, בדקו האם אתם זכאים להטבה

אם אתם שכירים כדאי לכם מאד לבדוק אחת לכמה שנים אם אתם זכאים להחזר מס מהמדינה. כאשר אתם עובדים באופן מסודר אתם משלמים מס הכנסה בשוטף דרך תלוש המשכורת שלכם.  גובה המס שאתם משלמים מוערך על בסיס מספר פרמטרים שונים. לעיתים, במהלך שנת המס ולאורך תקופת התעסוקה שלכם אתם חווים כל מיני שינויים בפרמטרים אלו ולכן לעיתים מסתבר בדיעבד שאתם זכאים לקבל החזר עבור המס ששילמתם בשווי גבוה מדי משהייתם צריכים. כאשר בודקים את האפשרות להחזר מס, ניתן לקבל החזר עד שש שנים לאחור והסכום יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. הסיבות לקבלת החזר מס מגוונות וכוללות מצבים כמו יציאה לחופשה לידה, הולדת ילד, מעבר בין בעבודות, תקופות אבטלה וגם סיום לימודים וקבלת תואר. 

אני חושב שמגיע לי החזר מס, מה עלי לעשות?

כדי לקבל כסף בחזרה מהמדינה עבור החזר מס כל מה שצריך לעשות זה להגיש בקשה. רבים נמנעים מהחלק הזה מכיוון שהוא דורש התעסקות בטפסים ומסמכים והגשת דוחות שנראים מאיימים לחלקנו. לכן, אפשרות טובה למרבית האנשים היא לפנות לחברה מקצועית שתוכל לעזור לכם לקבל את ההחזר. החברה תוכל להנחות אתכם איזה טפסים תצטרכו להשיג וכיצד, לדוגמה כדי לקבל החזר מס על לימודים, תצטרכו להמציא אישור סיום לימודים ולהגיש אותו ביחד עם טופס 106, הפקדות לקופת גמל ועוד.  תוכלו לקרוא על הנושא לעומק באתר של רשות המיסים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על החזר מס? יכול מאוד להיות לכם, שגם אם אינכם לומדים או סיימתם את הלימודים שלכם, עדיין מגיע לכם החזר. לכם כמו לעוד עשרות אלפי ישראלים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ואנחנו נחזור אליכם עם כל הפרטים. חבל לוותר על כסף שמגיע לכם מהמדינה. אם לא תבדקו את הנושא לעומק ותשלחו את החומרים הרלוונטיים, כנראה שלא תזכו לראות את הכסף שלכם בחזרה וחבל. 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן