רווח כפול: החזר מס על בונוס שנתי

רווח כפול: החזר מס על בונוס שנתי

קיבלתם במקרה בונוס חודשי מתנה ממקום העבודה שלכם? איזה כיף! ואולי תוכלו אפילו לשמוח פעמיים – שכן ישנו סיכוי גבוה שאתם זכאיים להחזר מס על הבונוסים השנתיים ממקום העבודה שלכם!

החזרי מס לאנשים שכירים במדינת ישראל מה חשוב לדעת בנושא

כל שכיר במדינת ישראל מפריש סכום כסף חודשי למס הכנסה, זאת כאשר ישנה התאמה מבחינת המדינה בין תקרת השכר החודשי שאנו מרוויחים, לבין מדרגות המס שאנו עשויים לשלם למדינת ישראל בהתאם. שיעור המס שאנו משלמים נקבע בכל תחילת שנה אזרחית. בפועל, ישנם מקרים וסיטואציות רבות שבהם יש פער בין שיעור המס שקבעו לנו בתחילת השנה, לבין הסכום ששילמנו בפועל. בכל מקרה שבו שילמתם אקסטרה כסף למס הכנסה, ייתכן שאתם זכאים להחזר של כסף מהמדינה!

החזרי מס בעקבות שינויים בשכר

מס הכנסה הגדירו על פי החוק את כל הסיטואציות שמובילות לכך שאדם זכאי להחזר מס. מבין הסיבות הללו, ניתן למצוא – שינויים בתקרת השכר לאורך השנה הנוכחית של המס, זאת כאשר גם שינויים חד פעמיים (כמו בונוסים) יכולים לגרור זכאות להחזרים. 

אז איך ניתן בעצם לקבל החזר מס על הבונוס השנתים שלנו?

אם את זכאים להחזר מס בעקבות קבלת בונוס שנתי, אתם יכולים להגיש בקשה רשמית למס הכנסה, זאת על ידי מילוי מספר טפסים אשר נמצאים באתר הרשמי של מס הכנסה.יש עוד המון מצבים בהם מגיע לנו גם כשכירים וגם כעצמאיים החזרי מס. במידה ואתם שכירים, תוכלו לקבל את כל המידע ברשת האינטרנט, אך אם אתם עצמאיים, כלומר יש לכם עוסק פטור, מורשה או חברה בע“מ, זהו התפקיד של רואה החשבון שלכם לבדוק האם מגיעים לכם החזרי מס בהתאם לשומה השנתית שמוגשת בכל תחילת שנה למס הכנסה.

בנוסף, תמיד תוכלו להיעזר בצוות היועצים שלנו ולבדוק האם מגיע לכם החזרי מס. חשוב שתדעו כי לפעמים מדובר באלפים ואפילו עשרות אלפי שקלים שיכולים ללכת להם לאיבוד אם לא תבדקו מה מגיע לכם. השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן