החזר מס על ריבית משכנתא, כך תוכלו לקבל כסף חזרה

החזר מס על ריבית משכנתא, כך תוכלו לקבל כסף חזרה

משלמים משכנתא חודשית קבועה על הדירה? התרגלתם לכסף הזה שיורד מחשבון הבנק ונראה לכם שאין הרבה מה לעשות בנידון?

אם אתם עובדים כעצמאים מהבית או אפילו כשכירים, כדאי שתדעו! ייתכן שמגיע לכם הרבה מאוד כסף כהחזר מס.

אז למי מגיע החזר מס על ריבית המשכנתא? כיצד מגישים את הבקשה? האם אפשר לקבל החזר רטרואקטיבי? אנחנו כאן עם תשובות לכל השאלות.

כמעט כל זוג שקונה דירה עושה את זה בעזרת משכנתא. כשאתם לוקחים משכנתא מחייב אתכם הב לשלם גם על ביטוח חיים וביטוח מבנה כחלק מהערבות מול הבנק. הביטוחים הללו הם המקום בהם ניתן לבקש החזרי מס. מעבר לכך יש את ריבית המשכנתא שגם היא יכולה להיחשב כהוצאה עסקית ובמקרים מסוימים תוכלו להיות זכאים להחזרים.

למי מגיעים החזרי מס בגין ריבית משכנתא?

אם אתם עובדים מהבית, הריבית על המשכנתא היא למעשה הוצאה שמושקעת בין היתר גם עבור העסק. באופן כזה יש בהחלט מצב שתוכלו להפחית את תשלומי המס בגין הריבית שנחשבת כהוצאה עבור העסק. למעשה גם עבור אנשים שעובדים מחוץ לבית יש סיכוי להפחתת המס ואף קבלת החזרים בגין הריבית המשולמת על המשכנתא. לשם כך חשוב להיעזר באנשי מקצוע בתחום כדי שיבדקו עבורכם את הנושא.

האם אפשר לקבל החזרי מס בגין תשלומי המשכנתא?

כפי שכבר ציינו, על הביטוחים שאתם משלמים בגין נטילת  המשכנתא, כלומר ביטוחי מבנה וחיים, אתם יכולים להגיש בקשות להחזר מס. יש אנשים שקבלו החזרים בסכומים גבוהים במיוחד. גם אם  אתם כבר משלמים משכנתא חודשים ארוכים או אפילו שנים, במקרים רבים עדיין לא יהיה מאוחר מידי כדי לקבל את ההחזרים המגיעים לכם.

האם אפשר לקבל החזר מס רטרואקטיבי על משכנתא ששילמתם כבר מספר שנים?

חשוב לדעת. החזרי מס ברוב המקרים הם עד שש שנים מעת מועד התשלום. כך גם בהחזרי מס על משכנתא, עד שש שנים תוכלו עדיין ליהנות החזרים שעשויים להגיע לסכומים של אלפי שקלים!

אז למה אתם מחכים? צרו קשר ונבדוק את הזכאות שלכם!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן