החזר מס על משיכת קרן פנסיה

החזר מס על משיכת קרן פנסיה

כאשר אדם שחסך כספים לאורך כל חייו מעוניין למשוך את כספי קרן הפנסיה שלו, הוא נדרש לשלם מס בשיעור % 35 .

אי תשלום מס עבור משיכת הכספים 

מי שהגיע לגיל 67 נקרא גמלאי ולכן הוא יכול למשוך את הכספים שנצברו עד תקרה של 94,000 ₪ (נכון לשנת 2021 ) ללא תשלום מס. עם זאת עליו להעביר לחברת ההשקעות אישור ממס הכנסה פטור על ניכוי מס במקור לצורך משיכה זו.

קבלת החזר מס לאחר משיכת כספים מקרן הפנסיה 

במקרים רבים העמיתים מושכים כספים ומשלמים מס אך בדיעבד לאור מצבם, הם אמורים לקבל החזר מס על משיכת קרן פנסיה. לצורך כך הם אמורים להגיש בקשה למס הכנסה באמצעות הטפסים הרלוונטיים כמו טופס 135. מדובר בהליך מורכב ולכן לקוחות פונים אלינו כדי שנכין את הניירת הנדרשת ונגיש את הדוח לפקיד השומה.

מכיוון שאנחנו מגישים זאת בדיוק על פי הכללים הנדרשים, מצרפים את האישורים על ההפקדה מקרן הפנסיה ומסמכים נוספים, פקידי המס בוחנים את הנתונים, מבצעים את ההצלבות על פי המידע הקיים אצלם ובהתאם לכך מאשרים את החזר המס. הכספים מועברים לחשבון הבנק של הלקוח תוך פרק זמן קצר.

סכום ההחזר משתנה בין הלקוחות וזאת בהתאם לסכום הכספי שמשך כל אחד מהם ולסך המס ששולם בעת הוצאת הכספים.

פטור ממס במקרים ספציפיים 

יש מקרים ייחודיים שרשויות המס קבעו שהלקוחות הללו לא ישלמו מס כלל, על פי קריטריונים מסוימים:

  • מי שיש לו הוצאות רפואיות גדולות במיוחד.
  • נכה שהוכר כבעל דרגת נכות בשיעור שהוא % 75 ומעלה.
  • אדם ששכרו נמוך יותר משכר המינימום ולכן יקבל קצבה שמשלימה את הכנסתו לשכר מינימום ואם גר אתו ילד קטין תחושב הכנסה כפולה.
  • לאחר מותו של עמית, יקבלו המוטבים את מלוא הסכום שחסך ללא תשלום מס. 

מכיוון שמדובר בדרך כלל בסכומים נאים, נשמח לבצע עבורכם את הבדיקה המקיפה באמצעות הסימולטור. אם אכן מגיע לכם החזר נגיש עבורכם את הניירת הנדרשת עבור החזר מס.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט