החזרי מס לעולים חדשים, בדקו מה מגיע לכם!

החזרי מס לעולים חדשים, בדקו מה מגיע לכם!

עולים חדשים ברוב המקרים אינם מודעים למלוא הזכויות שלהם בנושאים הקשורים למשרדי הממשלה השונים, כמו רשות המיסים.

נקודות זיכוי עבור עולים חדשים 

עולים חדשים שמגיעים ארצה מתחילים לעבוד כשכירים וחשבי שכר רבים אינם מודעים לעובדה שמגיעות להם נקודות זיכוי בשנים הראשונות בישראל. לכן בתלוש השכר הם לא מסמנים את כמות נקודות הזיכוי המגיעות להן וכך נוצר מצב שהעולים החדשים משלמים מס ביתר. גם כך קשה להם להסתדר בשנים הראשונות ותשלום המס המיותר הוא לא הוגן כלפיהם.

פרוט נקודות הזיכוי המגיעות לעולים החדשים: 

על פי סעיף 35(א) – יקבל כל עולה:

4 נקודת זיכוי לכל חודש לאורכם של שמונה-עשר החודשים הראשונים לעליה שלו לישראל.

6 נקודת זיכוי לכל חודש משנים-עשר החודשים שלאחר פרק זמן זה.

12 נקודת זיכוי לכל חודש משנים-עשר החודשים שלאחר פרק זמן זה. 

ערכה של כל נקודת זיכוי נכון לשנת 2021 – 218 ₪. כך שאי קבלת הכספים הללו יוצרת תשלום של אלפי שקלים מיותרים בכל שנה.

הגשת בקשות לביצוע החזרי מס לעולים חדשים 

הדרך היחידה עבור קבלת החזרי מס לעולים חדשים, היא באמצעות הגשת דוחות אישיים לכל תא משפחתי עבור כל אחת מהשנים הרלוונטיות. העולים החדשים מעבירים לנו את כל המסמכים הנדרשים טופסי 106 מכל מקומות העבודה של שני בני הזוג, מסמכים על קבלת כספים מהמוסד לביטוח לאומי עבור דמי לידה ודמי אבטלה, מסמכים הקשורים לילדים נכים, גרוש המשלם דמי מזונות, הפסדים בשוק ההון ואם שולם מס שבח על דירה שהייתה ברשותם של העולים ונמכרה.

אנו מבצעים סימולציה של כל הנתונים הללו, כדי לראות אם קיימים על פי החישובים הללו החזרי מס לעולים חדשים. בהתאם לתוצאה הסופית אם קיים מס מיותר, אנו מגישים דוחות אישיים עד שש שנים אחורה.

אם גם אתם חושבים ששילמתם מס ביתר, דברו אתנו והעבירו לנו את כל המסמכים כדי שנבצע בדיקה מקיפה. מס הכנסה מפיק שומת מס והכספים ששולמו ביתר מועברים לחשבון הבנק של העולים החדשים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט