החזרי מס לעצמאיים

החזרי מס לעצמאיים

ניהול עסק עצמאי אינו מסתכם רק בהכנסות העסק, אם אתם בעלי עסק עצמאי אתם וודאי יודעים שעסק כולל בתוכו גם את שלב ההוצאות, כל חודש לעסק עצמאי יש עליות או ירידות בהכנסות בעסק- אין משכורת קבועה ונוסף על כך נלוות גם ההוצאות של בית העסק.

במהלך השנה ההוצאות של בית העסק לא תמיד מוכרות ובשל מצב זה בית העסק חשוב שיעשה תיאום מס על מנת לבדוק זכאות להחזרי מס לעצמאיים.

החזר מס לעצמאיים: הוצאות מוכרות בעסק

בכדי שההוצאות המוכרות בעסק יהיו מוכרזות קבל עם ועדה צריך למנות אותם על כל פרטיהם, זה יכול להיות ציוד של בית העסק, רכב, מכשירי כתיבה, עבודה מהבית והוצאות חשמל ואינטרנט והרשימה עוד ארוכה, יש קשת רחבה של סעיפים והוצאות מוכרות הנכללות בהחזרי המס וחשוב מאוד להכניס אותם לרשימה על מנת לקבל את ההחזר המגיע.

המושג ניכוי מס ההגדרה שלו היא בעצם הפחתה של סכום מסוים שהוא חייב במס. כאשר מפחיתים במס גם התשלום מן הסתם יורד והתשלום קטן במידה כזו או אחרת.

החזרי מס לעצמאיים

כאמור הרשימה להוצאות מוכרות בעסק היא גדולה אבל העיקריות שבניהן הן:

  1. חשמל וארנונה– הוצאה מוכרת היא תשלומי החשמל והארנונה בית העסק נדרש לעבוד במשרד, או אפילו מביתו הפרטי אותו עליו הוא משלם ארנונה וחשמל – ניכוי המס נע בין 20-25 אחוזים מסך ההוצאות בגין חשמל ומיסים.
  2. אינטרנט ומחשוב– כמעט רוב בעלי העסק עובדים על מחשב וזקוקים לרשת אינטרנט על מנת להמשיך בעבודתם גם פה רשת האינטרנט והמחשבים הם נחשבים כהוצאה מוכרת.
  3. וועד בית– תשלומי וועד הבית גם הם נכללים בהוצאות מוכרות של בית העסק.
  4. טלפון נייד גם הוא כלול בהוצאות המוכרות.
  5. שכר דירה נחשב אף הוא להוצאה מוכרת.
  6. כיבוד – בית העסק מחליט לפנק את העובדים לכבוד אירוע מסוים ומזמין כיבוד?- גם פה מדובר על הוצאות מוכרות ואת הסעיף הזה גם מכניסים לרשימה.
  7. השתלמויות וקורסים– במידה ואותו בעל עסק יוצא להשתלמויות או קורסים על מנת לפתח את העסק שלו ולהתקדם הוצאות הקורסים גם זה נחשב כהוצאה מוכרת עבור החזרי מס.

וכפי שצויין הרשימה היא עוד ארוכה.

החזרי מס לעצמאיים

רשימה ארוכה ובכל זאת איך עושים סדר?

בהחלט מדובר על מגוון רחב של הוצאות מוכרות בבית העסק, אך לרוב לבעלי עסקים עצמאיים לא יהיה את הזמן הפנוי מידי להתעסק עם רשימת המכולת הזו ולכן במקרים רבים עצמאיים מעדיפים לתת לבעלי מקצוע כלומר רואי חשבון שיעשו עבורם את הפרוצדורה הזו על מנת שהכל יתנהל בצורה מסודרת וגם בעל העסק יידע כי הוא באמת מקבל החזר מס כראוי והוא יכול להמשיך ולנהל את העסק שלו כפי שהוא רואה לנכון מבלי לחשוש לגבי ההוצאות הרבות שיש לו בעסק.

רואה החשבון יזהה את ההוצאות שיש לבעל העסק וימנה אותם על כל פרטיהם – גם אם מדובר בהוצאה זעירה אבל היא נכללת בהוצאות המוכרות בסופו של חישוב מדובר בסכומים יפים שיכולים לחסוך הוצאות רבות לבית העסק- הרי ידוע כי עסק חייב כל פעם להתקדם ולשמור על הקיים ברגע שיש רק הוצאות וההכנסות נותרו סטטיות מצב העסק לא יהיה טוב ולכן ישנה חשיבות רבה לביצוע החזרי מס על מנת להמשיך ולנהל את העסק כמו שצריך.

את דוח החזרי המס מגישים לרשות המיסים – הם בודקים את הנתונים ולאחר זמן מסוים מאשרים את הבקשה, כדי להקל על הפרוצדורה הזו עדיף וכדאי לבצע את החזרי המס בחברה מקצועית המתמחה בתחום החזרי מס לעצמאיים- לרוב בעל העסקים העצמאיים יש רואה חשבון המטפל בכל ההוצאות השוטפות של בית העסק וכן גם בתחום זה ולכן הוא כבר מבצע את כל הפעולות הללו ומגיש את הדוח לרשויות המס.

החזרי מס לעצמאיים

ממועד הגשת הדוח ועד קבלת ההחזר לרוב מדובר ב 90 יום לערך אבל לא תמיד כך הדבר לעיתים זה יכול להתעכב יותר, לכן חשוב לבדוק את הנושא ולהיות ערים בעניין.

תחום החזרי מס לעצמאיים הוא רחב וכל הוצאה כזו או אחרת יכולה לחסוך כסף רב, לא כדאי להקל ראש בזה, וכן מומלץ לבדוק את כל הפרטים להחזרים.

גם כאשר פונים לחברות להחזרי מס כאלו ואחרות חשוב מאוד לבדוק את אמינותם, במידה ויש המלצות טובות עליהם זה יפה וחשוב אך לבדוק היטב האם הם מתמחים בהחזרי מס לעצמאיים ומכירים היטב את כל תהליך בקשת החזרי מס – דבר נוסף וחשוב זה להיות בקשר מתמיד עם אותו איש קשר בחברה על מנת לקבל את כל המידע הרלוונטי בנושא החזרי מס, לא להתבייש לשאול ולברר גם אם זה נחשב “הצקה” אתם רוצים לבדוק את זכאותכם להחזרי מס וזה לגיטימי ביותר ומבקשים לקבל שירות מקצועי ואמין מאותן חברות אלו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט