החזרי מס לבעלי נכות רפואית

החזרי מס לבעלי נכות רפואית


האדם הממוצע חיי חיים מלאי עשייה – חיים שעמוסים בעבודה, זוגיות, משפחה, תחביבים, ועוד נוספים. אולם, אנשים רבים עשויים להיתקל במקרים מצערים לאורך חייהם, מקרים מצערים אלה עשויים לגרום לכך שהמרדף היום יומי של אותם אנשים עלול להיקטע. המקרים המצערים הללו, מתייחסים למעבר תאונות קשות, חולי במחלות שמגבילות את אורח החיים התקין, מעבר של פציעות חמורות שמגבילות את התפקוד שלנו, וכיוצא בזאת. אנשים אלה עשויים לקבל הכרה כנכים ממדינת ישראל, ולהנות מרשת הפיצויים של מדינת ישראל לאותה אנשים. אלמנט אחד מרשת הפיצויים של מדינת ישראל עבור אותם אנשים שחווים נכות – הוא החזר מס לבעלי נכות רפואית. בשורות הקרובות נסביר מה זה.

החזר מס לבעלי נכות רפואית – כל מה שחשוב לדעת בנושא!

אחת ההוצאות הגדולות ביותר של כל אזרח בגיר במדינת ישראל זה תשלום מס הכנסה. מס הכנסה הוא תשלום חודשי אשר מהווה נגזרת ישירה מגובה המשכורת החודשית. כלומר – ככל שנרוויח סכום חודשי גבוה יותר – מס ההכנסה שניאלץ לשלם יהיה גבוה יותר. אנשים שמחזיקים בידם דרגת נכות רפואית ממדינת ישראל, עשויים במרב המקרים להיות זכאים לפטור מתשלום מס ההכנסה הזה.

מי זכאי למעשה לפטור ממס הכנסה בעקבות נכות רפואית

כפי שרובכם יודעים, מס ההכנסה הוא אחד ממקורות ההכנסה החשובים של המדינה, והוא משמש אותה עבור תשלום לדברים רבים ומגוונים. למעשה, רוב האנשים שמחזיקים דרגת נכות רפואית עשויים להיות זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה – הדבר היחידי שחשוב, הוא מעבר וועדה רפואית.

וועדה רפואית לקביעת נכות

הוועדה הרפואית שתאלצו לעבור היא וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי במדינת ישראל. הביטוח הלאומי, הוא המוסד שאחראי על ביטוח כלל אזרחי המדינה, ועל כן, הוא גם אחראי על חלוקת דרגות נכות שונות. עמידה לוועדה זו, תכלול מספר שלבים, כולל התייצבות בפני ועדה הכוללת רופאים ואנשי מקצוע.

רוצים לקבל מידע מקצועי נוסף וסיוע בכל מה שקשור להחזרי מס לבעלי נכות רפואית? חברת TAXREF תשמח לסייע וללוות אתכם בתהליך שלב אחר שלב, להשקיע בכם זמן במטרה שתזכו לקבל את כל הזכויות שלכם. 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן