החזרי מס על רכב עבודה, קבלו מידע ששווה כסף

החזרי מס על רכב עבודה, קבלו מידע ששווה כסף

חישוב המס של כל שכיר הוא שנתי והוא מורכב מסעיפים רבים שעל פי הם נקבע ומחושב המס האישי שעליו לשלם למס הכנסה. אנו מגישים דוחות מסוג זה לאורך כל השנה והשכירים מקבלים באופן ישיר את ההחזרים.

תחשיב המס לשכירים 

שכיר שמגיש דוח שנתי למס הכנסה כולל בו את כל ההכנסות שלו כמו שכר מכל מקום שבו עבד בשנה זו, הכנסות נוספות כמו שכר דירה אם יש לו נכס שהוא משכיר, רווחי הון מפעילות בורסה ועוד. כמו כן הכנסות ממקורות כמו המוסד לביטוח לאומי אם קיבל דמי אבטלה, נשים שקיבלו דמי לידה או קצבאות נכות.

תחשיב תשלום המס בתלוש השכר מורכב מנקודות זיכוי של כל אדם על פי מצבו המשפחתי ותשלום מס על פי מדרגת המס. בנוסף לכך אם יש לעובד זה רכב צמוד ממקום העבודה וקיימת הפרדה של נסיעות פרטיות ונסיעות עסקיות נוצרת הקטנה של שווי השימוש ברכב. סך המס מחושב על ידי המעביד אך אם נוצר מצב שבו מגיע לעובד החזרי מס על רכב עבודה, השכירים מגישים נתון זה במסגרת הדוח האישי שהם מגישים למס הכנסה. 

בנוסף לכך מגישים את ההוצאות שמוכרות במס כמו תשלום לפנסיה, ביטוחי חיים, ביטוחי מנהלים, קופות גמל ועוד. גם אם בוצעו תרומות במהלך השנה הן מוכרות על פי סעיף 46 ולכן יש להגיש את הקבלה המקורית של סכום התשלום כדי להוסיפה לתחשיב.

סימולציה לדוח האישי 

כדי לדעת אם על פי כל החישובים מגיע לעובד הספציפי החזר מס בגין הנתונים השונים, כדאי להקליד את כל הנתונים באמצעות הסימולטור. בדרך זו אפשר לבדוק אם יש החזר מס ולכן כדאי להגיש את הדוח או שאין החזר מס ולכן אין צורך בהגשת הדוח.

הגשת הדוח למס הכנסה 

כשאי להיעזר בגורמים מקצועיים כמונו לאור הניסיון רב השנים בנושא זה. הנציגים המיומנים שלנו בוחנים כל תיק באופן מעמיק ובמידת הצורך מבקשים מהלקוח מסמכים נוספים וזאת כדי לקבל את החזר המס המקסימלי. 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן