מהו טופס 135 ולשם מהו נדרש?

מהו טופס 135 ולשם מהו נדרש?

טופס 135 הוא בעצם בקשה להחזר מס, דו“ח אותו מגישים באופן מקוצר למוסד מס הכנסה. הטופס מתאים ליחידים אשר מגישים בקשה להחזרי מס. הטופס מתאים לאנשים שאינם נחשבים לחברה ואינם מחוייבים בגין הגשת דו“ח מס שנתי אותו מגישים עצמאיים וחברות. הדו“ח הינו מקוצר ומאפשר הגשת של נתונים עד 6 שנות מס רטרואקטיביות. 

דוגמא רלוונטית

בשנת מס 2020 עד לתאריך 21/12/2020, ניתן להגיש למס הכנסה דוחות שנתיים לשנים עברו עד שנת 2014 כולל שנה זו. 

איך ניתן להגיש את הטופס?

  1. יש למלא במחשב את כל הקבצים הכוללים את המסמכים הרלוונטיים ולעבור למערכת של מס הכנסה לסעיף בו פותחים תיק לקבלת החזרי מס. במערכת עליכם יהיה להזדהות. הפעולה לא תייצר עבורכם שום תיק במס הכנסה, אלא רק תאפשר לקלוט נתונים. לאחר מכן תתבצע בדיקה האם אתם עומדים בתנאים המקדימים של מס הכנסה בגין הבקשה להחזרי מס. לאחר מכן תוכלו לצרף את המסמכים ולשגר את הדוח ישירות למחשב של מס הכנסה. 
  2. ניתן להגיש את המסמכים גם באופן ידני. כלומר, צריך להדפיס את הטופס עצמו, קרי טופס 135, עבור שנת המס שבגינה אתם מבקשים את ההחזר. יש למלא את הטופס עבור אותה שנת מס בגינה אתם מבקשים את ההחזר. לאחר מכן מצרפים את כל המסמכים ושולחים למשרדי מס הכנסה. כמובן שצריך לצרף לדיווי את כל המסמכים הרלוונטיים בנוסף לטוס כמו טופסי 106 ממקומות עבודה ופנסיה, אישורים על דמי אבטחה, אישורים על תשלומים לקופות גמל, אישורי הכנסות וכיוצא בזה. 

כולנו עובדים יום אחרי יום במטרה לפרנס את הקרובים לנו, בני המשפחה שלנו ואת עצמנו. ישראלים רבים מפספסים את כל מה שקשור לנושא של מס הכנסה ומאבדים כסף רב. מדובר על כסף שמגיע לכם בתור שכירים, כסף שמצטבר בקופת המדינה בשל. היותכם משלמים מיסים שלא לצורך, כלומר מעל התקרה. אם אתם זקוקים לליווי וסיוע בנושא, רוצים לראות ולקבל את הכסף שמגיע לכם, השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לתאם עבורכם פגישת יעוץ ללא עלות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן