3.8 מיליארד ש”ח בקופת המדינה – למה אתם לא דורשים החזרי מס?

3.8 מיליארד ש”ח בקופת המדינה – למה אתם לא דורשים החזרי מס?

ציבור העצמאים בישראל או זוגות שאחד מהם הוא עצמאי והשני הוא שכיר, מגישים בכל שנה דוח אישי למס הכנסה הכולל את ההכנסות של שני בני הזוג, כיוון שכל אדם עצמאי מחויב להגיש דוח זה.

השכירים אינם מחויבים להגיש דוח זה ולכן רבים מהם בוחרים שלא להגיש אותו בכל שנה, התחושה הכללית היא שהם סומכים על חשבי השכר אשר ביצעו את עבודתם נאמנה בהתאם לדיני העבודה, כך שכנראה הכול תקין ואין תשלום של עודף מס.

הנחת יסוד זו היא שגויה ולכן קיים סכום כסף אדיר בקופת המדינה אשר שייך לאזרחיה, אך הם אינם מודעים לכך ולכן לא דורשים לקבל בחזרה את המס אשר שילמו ביתר.

כיצד נוצר תשלום מס עודף?

תחשיב המס של כל עובד הוא שנתי והוא נקבע כבר בתחילת השנה. אך במהלך החיים קורים מצבים שונים אשר בעקבותיהם העובד לא עובד במשך כל 12 חודשי השנה. זה יכול לקרות עקב העובדה שאדם מסוים פוטר ולכן היה כמה חודשים ללא משרה וקיבל דמי אבטלה, או עקב העובדה שאישה ילדה ולכן שהתה בביתה במשך כמה חודשים, לא קיבלה שכר אך כן קיבלה דמי לידה עבור החודשים הללו. 

השינויים הללו יוצרים מצב שהמס אשר חושב על פי 12 חודשי עבודה מלאים אינו נכון וכשהעובדים הללו שבים לעבודה אצל אותו המעסיק או אצל מעסיק אחר, הם ממשיכים לשלם את מלוא המס. 

הדרך לקבלת החזר מס

כדי לקבל את המס ששולם ביתר, נגיש עבורכם דוחות אישיים עד שש שנים אחורה, הכוללים את כל המידע על ההכנסות השנתיות של שני בני הזוג, טופסי 106 מכל מקומות העבודה, אישורים על קבלת דמי אבטלה, דמי לידה וכל הכנסה נוספת. כמו כן מסמכים על ההוצאות המוכרות כמו ביטוחי חיים, קבלת נקודות זיכוי עבור מילואים, לימודים אוניברסיטאיים, תשלום מזונות ועוד.

אנחנו נשמח להכין עבורכם את הדוח הנדרש ביעילות ובמסירות כדי שגם אתם תיהנו מהכספים אשר יוחזרו אליכם. 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט